Úvod » Voda a rafting » Vodácké zájezdy » Maďarsko » Zájezd č. 20320301

6denní voda - vnitrozemská delta

 Dunaj - 6denní voda  - vnitrozemská delta
Typ ubytování: kemp
Nejbližší termín: od 22.08.20 (6-denní zájezd)
Jen kousek od hranic se Slovenskem se nachází nefalšovaný vodní svět,…
Typ zájezdu: Voda a rafting
druh zájezdu: Voda a rafting
strava: snídaně
doprava: vlastní
ubytování: kemp
Tento zájezd již nenabízíme.

6 - denní

Dunaj - 6denní voda  - vnitrozemská delta

Jen kousek od hranic se Slovenskem se nachází nefalšovaný vodní svět, který vytvořila druhá nejdelší řeka Evropy Dunaj. Jde o vnitrozemskou deltu, která se rozprostírá od slovenského Čunova až po maďarské město Györ a nazývá se Medziostrovie – Szigetköz. Vedle původního říčního koryta zde najdete rozsáhlou spleť vodních ramen, meandrů, kanálů a kanálků, rychle tekoucí vodu vedle té pomalé, řeka se náhle promění v jezero, z kterého jakoby vyrůstá les, jinde se zase ztrácí a mizí v desítkách ramen, které v husté vegetaci zdánlivě vedou nikam. Nespočetné ostrovy a ostrůvky, jezírka s lekníny a spoustou dalších vodních rostlin a také s křišťálově čistou a teplou vodou lákající ke koupání, množství divoké zvěře a ptáků od kachen, čajek, čápů, volavek, kormoránů, až po orla mořského – to vše nabízí tento zvláštní kout, do kterého civilizace jakoby stačila zatím jen nahlédnout. I když na slovenské straně vybudováním vodního díla Gabčíkovo vzal tento unikátní vodní svět poněkud za své, neboť mnoho vodních ramen muselo ustoupit před tunami betonu a vodou z nového přívodního kanálu, na maďarské straně, která na poslední chvíli od společného projektu ustoupila, zůstal naštěstí ve své původní podobě zachován a právě proto si zde můžeme užít vodáckého putování jinak, než jak je známe z českých a moravských řek. Spleť ramen totiž umožňuje nejen klasickou plavbu po proudu řeky, ale díky různé rychlosti toku v různých ramenech vlastně i plavbu zpět, takže stačí jen najít vhodná ramena a po celodenním putování se můžeme vynořit z opačného směru na místě, z kterého jsme ráno vypluli.

Ojedinělý zážitek, který plavba v této vnitrozemské deltě nabízí, si navíc budeme moci ještě okořenit i kulinářským překvapením v podobě návštěvy typické maďarské czárdy – tradiční restaurace s místními specialitami, mezi kterými nemůžou chybět pokrmy z ryb a zejména pikantní rybí polévka – halászlé.

Noclehů celkem: 5

Míst pobytu celkem: 3

Sjížděný úsek: Počet km: 70
Obtížnost: ZWC až WW 1


ORGANIZACE PUTOVÁNÍ:

Minimální počet účastníků v jedné skupině je 15 osob, maximální dle dohody. Minimální věk účastníků u dětských skupin je 12 let, děti v doprovodu rodičů dle dohody. Denní sjížděné úseky jsou dlouhé cca 15–25 km. Plavba probíhá za účasti našich zkušených instruktorů, kteří zajišťují hladký průběh programu včetně instruktáže účastníků a proškolení před plavbou. Veškeré potřebné
vybavení k plavbě – plastové kánoe, plovací vesty, pádla a vodotěsné sudy na uložení některých osobních věcí v lodích, jakož i jeho přepravu a přepravu osobních zavazadel během programu zajišťuje Sport-S. K dispozici účastníkům je i další sportovní a tábornické vybavení (volejbal, fotbal, petanque, frisbee, pivní sety, sekera, pila).

Všichni účastníci musí umět plavat!

POUŽÍVANÉ LODĚ: otevřené klasické dvoumístné plastové Vydry, případně trojmístné Tukany s třetí sedačkou pro porcelánka nebo stabilní nafukovací dvoumístné Pálavy, vhodné zejména pro začátečníky.


V ZÁKLADNÍ CENĚ již i SNÍDANĚ a VYPŮJČENÍ NEOPRÉNOVÝCH BOT DO VODY a NEPROMOKAVÝCH BUND pro případ zhoršeného počasí!

Používané lodě: 2 místné plastové kanoe Vydra nebo 3 místné Tukany

Fakultativní nabídka: Během plavby je možné navštívit lázně a termály nebo historické, kulturní a technické památky v okolí. Vstupné do navštívených objektů není zahrnuté do ceny.

Ubytování: kemp

Ubytování na tábořištích a v kempech na břehu řeky ve vlastních stanech.

Stravování: snídaně

V ceně je snídaně na tábořištích formou bufetu – zahrnuje obvykle čaj, kávu, pečivo, máslo nebo margarín, džem, sýry, uzeniny nebo paštiku, sladké pečivo nebo oplatku, případně ovoce.


Další stravování během dne nebo po doplutí buď z vlastních zásob nebo s využitím místního občerstvení na trase a v místě doplutí.

Doprava: vlastní

Dopravu na místo zahájení plavby a z místa jejího ukončení si účastníci zajišťují sami. Místa zahájení a ukončení plavby jsou dobře dostupná veřejnou dopravou.

Nástupní místa: Dunakiliti - sraz v kempu


DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ:

Sport-S si vyhrazuje právo rozhodnout s ohledem na bezpečnost všech účastníků vodáckých programů i z důvodu ochrany poskytovaného vybavení v případě nepříznivého vodního stavu o provedení následujících změn v programu:
• Pokud je aktuální vodní stav nízký tak, že zabraňuje splutí zvolené řeky nebo úseku, může Sport-S stanovit náhradní trasu po jiné řece nebo úseku při zachování obdobných podmínek (termín, obtížnost, cena, apod.) nebo program zrušit.
• Při vyšších vodních stavech a tudíž zvýšené obtížnosti sjížděné řeky může Sport-S nahradit obvykle používané vybavení – otevřené kánoe bezpečnějšími nafukovacími čluny (pálavy, orinoka), popř. stanovit náhradní trasu nebo program zrušit

1. den:sraz v kempu v Dunakiliti
2. den:po nezbytné instruktáži se poprvé vnoříme do spleti ramen v horní části Ostrova Szigetköz, za příznivého počasí možnost koupání na některé z písečných plážiček a po příjemném obědě v czárdě snad natrefíme na rameno, které nás bezpečně dovede zpátky do kempu v Dunakiliti
3. den:dopoledne se přepravíme do Čunova, kde se nejprve pokocháme v areálu vodních sportů, poté vyplujeme široširým korytem Dunaje, z něhož se vzápětí vydáme prozkoumávat další spleť ramen a kanálků v husté vegetaci, z níž se vynoříme tak akorát včas před naším kempem.
4. den:rychlým proudem se necháme unášet do další části delty. Labyrintem vodních ramen doplujeme do kempu poblíž Cikolaszigetu.
5. den:rychlým proudem se necháme unášet do další části delty. Labyrintem vodních ramen doplujeme do kempu poblíž Cikolaszigetu.
6. den:po snídani ukončení programu, volného času před cestou domů lze využít k dokonalému relaxu ve vyhlášených termálech v sousedním městečku Lipót nebo v o něco vzdálenějším Mosonmagyaróváru.

vyhledávání zájezdů poskytuje Open Travel Network

Lyžování v Rakousku
Bad Kleinkirchheim / Dachstein West / Gasteinertal / Hinterstoder / Kals - Matrei / Lungau / Mölltal / Nassfeld / Sölden Arena Ötztal / Pitztal / Saalbach Hinterglemm / Schladming Dachstein / Ischgl / Arlberg-St. Anton / Stubai Kaprun Zeel am See / Hintertux - Zillertal / Lyžování Rakousko

Lyžování ve Francii
2 Alpes /  Alpe d´Huez / Val d’Isere / Tignes / Flaine / La Rosiere / Les Arcs / Les Orres /  Risoul - Vars /  Serre Chevalier /  Les Menuires / Tři údolí / Meribel  MottaretVal Thorens /  Val Cenis / Valmorel

Lyžování ve Švýcarsku
Crans - Montana / Čtyři Údolí / Davos Klosters / Davos / Klosters / Flims Laax Falera / Jungfrau / Leukerbad / Saas Fee / St. Moritz / Zermatt

Lyžování v Itálii
Arabba - Marmolada / Arabba / Marmolada / Bormio / Breuil-Cervinia / Civetta / Cimone /  Livigno / Paganella / Kronplatz / Plan de Corones / Solda - Sulden / Passo Tonale / Val di Fassa / Val di Fiemme / Marilleva Folgárida / Val Gardena / Alpe di Siusi / Val Senales / Schnalstal / Sestriere / Via Lattea Lyžování Itálie

Aktivní dovolená
Léto v Alpách / Pitztal / Pobyty na horách Půjčovna lodí / Pobytové zájezdy / Aktivní dovolená /  RaftingVodácké zájezdy /  Lyžování Rakousko / Lyžování Francie / Lyžování Itálie / Lyžování  Švýcarsko / Lyžování

Zajímavé odkazy
SNOW

CK Sport-S
Katalog / Smluvní podmínky / Cestovní pojištěníSlevy / Ke stažení / O násKontakt / Tisk stránky / Napište nám / Odeslat emailem

 

 clen2018