Úvod » Pobyty a zájezdy » Rakousko » Pitztal

Letní pobyty v Rakousku - Pitztal

Země: Rakousko

vzdálenosti

Praha: 550km
Brno: 670 km

 
Wildspitze 2023 

Letní pobyt v Pitztalu
 si užijí turisté i pohodáři. Zdolejte některou z okolních třítisícovek, vyšlápněte si po cestách k vodopádu a na okolní horské chaty s krásnými výhledy, projděte se v údolí okolo zurčící horské bystřiny. Můžete vyjet lanovkou až do nejvýše položené kavárny ve výšce 3.440 m pod nejvyšší tyrolskou horou Wildspitz (3.770 m), vykoupat se v teplém horském jezeře Piburger See v sousedním Oetztalském údolí, nebo zde zajít do termálních koupelí v Langenfeldu.  
 
V prázdninovém domě Alpenrose s jednodušším ubytováním, ale o to skvělejší českou kuchyní můžete strávit 2 noci nebo třeba celé prázdniny, sami, ve dvou, s partou nebo za zvýhodněnou cenu s celou rodinou.

Stáhněte si katalogový list v pdf - jednotlivci, rodinné pobyty.  

Rezervujte si svůj pobyt ještě dnes - sleva 1.moment prodloužena do 15.5.2024.   

Popis

Užijte si pobyt v přírodě při túrách, raftingu a canyoningu, vykoupejte se v horském jezeře nebo v termálech, vydejte se lanovkou na vrchol Brunnenkogel (3.440 m) a dejte kafe v nejvyšší kavárně v Rakousku pod Wildspitze, vyšlápněte si k některému z úžasných vodopádů, navštivte vedlejší údolí Kaunertal a Oeztztal - nebo se jen procházejte v údolí, poseďte na terase a kochejte se okolními třítisícovkami.

Pobyty jsou vyhledávané jednotlivci, páry, partičkami i rodinami, pro které máme zvýhodněnou nabídku pro 2 dospělé a 2 děti do 14 let.  

Zkrátka - užijte si svoji dovolenou podle svého gusta a naše skvělé kolegyně se postarají o zázemí v prázdninovém domě. Nejen, že Vám skvěle uvaří, ale taky poradí s tipy na výlety a prodají pivo, kafe a další nápoje a drobné občerstvení za koruny. 


Unikněte shonu a stresu do jiskřivého ticha velehor mezi nebetyčné štíty a oslnivé ledovce. Vydejte se do tyrolského Pitztalu pod druhou nejvyšší horu Rakouska 3.774 m vysokou Wildspitze. Dopřejte a užijte si aktivný pobyt a báječný relax v krásném horském prostředí. Nabijte se energií při vysokohorských túrách, osvěžte svou mysl a tělo ledovou tříští vodopádů a průzračnou vodou horských jezer. Oddejte se snění uprostřed voňavých alpských luk, propadněte naplno houbařské vášni nebo do sebe napumpujte adrenalin při raftingu v peřejích burácivých řek a canyoningu v úzkých skalních soutěskách. Dopřejte sobě i svým dětem povyražení na nejdelší bobové dráze, objevte pravěkou vesnici z doby ledové či pohádkový zámek, nechte se vyvézt lanovkou na nejvýše položené místo v Rakousku a vychutnejte si bez omezení relax v termálních bazénech. Do velmi pozdního jara a brzkého podzimu si navíc můžete prodloužit zimní sezónu a užít si téměr letního slunce a dlouhého dne při fantastickém lyžování na jednom z ledovců, které se v blízkém okolí nabízejí hned tři.

Fotogalerie

Hochzeiger-Zirben ParkHochzeigerHochzeigerHochzeigerHochzeiger - Zirben ParkHochzeiger - Zirben ParkHochzeiger-Zirben ParkKaunertalledovec Kaunertal v létě Lechtalské Alpyokolo Rifflsee, Pitztalovečky v Pitztalupohled z Hochzeigerurodinná dovolená v AlpáchRosengardenschlucht, imstStuibenfall - Otztalu Rifflsee, Pitztalúdolí Kaunertalúdolí Pitztal - ZaunhofWildspitze z Brunnenkogelu, Pitztal

Místo pobytu

Zaunhof (1.300 m n.m.), horská vesnička ležící zhruba uprostřed Pitztalského údolí asi 20 km jižně od městečka Imst a dálnice A12 Innsbruck – Bregenz.

Doporučené turistické cíle

Údolí Pitztal

prostřední ze tří údolí Ötztalských Alp (Ötztal, Pitztal, Kaunertal), se táhne od městečka Imst asi 40 km na jih a je zakončeno stejnojmenným ledovcem. Ideální místo pro turistiku, od lehkých pěšin a cest v údolí, přes krásné půl- nebo celodenní trasy ve výškách 2-3.000 m nad strmým údolím až po náročné vrcholové trasy a přechody přes ledovce i možnosti několikadenních treků.

Lanovky Innerpitztal

Pitzexpress - podzemní metro vás vyveze za pouhých 7 min. z údolní stanice (1.740 m) v Mittelbergu na konci Pitztalského údolí k úpatí ledovce Pitztal (2.840 m).

Wildspitzbahn - na podzim 2012 nahradila starou typickou čtyřgondolu Pitzpanoramabahn rychlejší, komfortnější a kapacitnější gondola Wildspitzbahn. Nová nejvýše položená lanová dráha v Rakousku vás za pouhých 6 minut dopraví od horní stanice podzemní dráhy Pitztexpress až na horský vrchol Brunnenkogel (3.440 m), kde vznikla i architektonicky zdařilá nejvýše položená kavárna Rakouska - Cafe 3440. Dopřejte si maximáilní požitek z kávy a zákusku umocněný úžasnými výhledy na okolní svět ledovců pod 3.774 m vysokou Wildspitze.

Rifflsee – gondola z Mandarfenu (1.640 m) kabinová lanovka z nadm. výšky 1.640 m k horskému jezeru Rifflsee do (2.300 m) – východiska mnoha vycházek i horských túr.

Hochzeiger – dvousedačková lanovka a gondola Hochzeiger Sechszeiger vás snadno a rychle dopraví ze známého lyžařského a turistického střediska až na vrchol do 2.395 m s nádhernými pohledy na okolní hory včetně nejvyšší hory SRN Zugspitze (2.962 m).
Vyzkoušejte Borovicový park (Zirben Park) na Hochzeigeru - letní atrakce pro malé i velké s 12m vysokou dobrodružnou věží ve tvaru šišky, a 16 metrů dlouhou skluzavkou. Okružní stezka ZirbenPark - Rundwanderweg začíná u střední stanice lanovky Hochzeiger Gondelbahn, vede směrem k Zollberg a okružní stezkou nazpět k chatce Tanzalm u prostřední stanice lanovky. Cestou vás čekají hry, zábava a zajímavá fakta o vzácné borovici pro všechny věkové kategorie. Více informací zde

Koupaliště ve Wennsu - venkovní vyhřívané koupaliště ve Vennsu (11 km) - plavecký bazén a sportovní centrum (beach volejbal, tenis, kuželky).

Imst - městečko na začátku údolí Pitztal u dálnice A12 Innsbruck – Bregenz jistě stojí za návštěvu.

Skalní soutěska Rosengartenschlucht - asi 2hodinová túra úchvatně krásnou soutěskou Rosengartenschlucht s četnými vodopády, tobogány a skalními průrvami. U Modré jeskyně (Blaue Grotte) začíná jeden z úseků canyoningu. Odtud je již jen malý kousek do Hoch-Imstu s dalšími atrakcemi jako Alpine Coaster, lanovkami i restauracemi. Vstupné zdarma.

Alpine Coaster - nejdelší alpská bobová dráha (3,5 km s převýšením 500 m) je vyhledávanou atrakcí pro děti i dospělé. Místy vede až 6 m nad zemí a celou její délku prosvištíte za 10-12 minut. Cena jedné jízdy i s lanovkou, která vás dopraví na start do výšky 1.560 m je 10,20 EUR, bez lanovky 6,10 EUR.

Údolí Ötztal

Sousední údolí východně od Pitztalu.

Stuibenfall - nejvyšší vodopád Tyrolska (150 m) nad vesničkou Umhausen, pět vyhlídkových plošin v různých výškách. Pro odvážnější s feratovým vybavením se nabízí i „Klettersteig“ podél vodopádu s obtížností A až D.

Ötzi-Dorf – cestou k vodopádu navštivte prehistorické muzeum s ukázkami pravěkého života, které zde vzniklo po nalezení těla pravěkého pastevce, přezdívaného „Ledový muž Ötzi“ (nalezen v r. 1991 v nedalekém Ventu).

Aqua Dome - termály uprostřed hor, jen 50 km od Alpenrose. Několik krytých i venkovních navzájem propojených bazénů s teplotou vody 34 - 36°C, které napájí termální pramen o teplotě 40°C, vyvěrající z hloubky 1.865 m. Vířivky, masážní bazénky, bazén se slanou vodou, togogán, dětský koutek, saunový svět. K dispozici restaurace a kryté parkoviště, provoz denně od 9 do 23 hod..

Piburgersee - horské jezero, jediné zde s teplotou vody okolo 21°C, v němž se dá i koupat.

AREA 47 - nově otevřené adrnalinové centrum na 47. rovnoběžce mezi Haimingem, Sautens a Roppenem. Tobogány, obří skluzavkový park, ski-snowboard skoky do vody, vodní katapult, 660 m dlouhá lanovka, nejvyšší umělálezecká stěna v Rakousku (27 m), vysoké lanové dráhy, rafting, canyoning, paragliding nebo tandemový seskok, taneční festivaly s TOP DJ, koncerty a další atrakce.

Údolí Kaunertal

Sousední osídlené a nejdivočejší údolí západně od Pitztalu. Kraj staletých borovic, kvetoucích luk, hučících vodopádů a oslnivě bílých ledovců si můžete vychutnat jak v autě či motorce na jedné z nejkrásnějších panoramatických silnic Evropy vinoucích se vzhůru kolem přehradního jezera Gepatsch až do nadmořské výšky 2.750 m do oblasti věčného ledu nebo na pěšky na některé z mnoha úchvatných túr (i ledovcových). U vjezdu do údolí je nutné zaplatit mýto, pokud nejedete lyžovat a nemáte lyžařskou permanentku.

Cíle pro výlety autem

Innsbruck(80 km) – metropole Tyrolska (olympijské muzeum, alpské ZOO se supermoderní lanovkou Hungerburgbahn, vítězný oblouk, zámek Ambras, památný dům Golden Dachl se zlatou střechou ze 16.stol., aj.)

Reschenpass (70 km) – horské sedlo na trojmezí Rakouska, Itálie a Švýcarska s unikátní kostelní věží uprostřed jezera

Samnaun(60 km) – horské středisko ve švýcarské bezcelní zóně – levnější PHM a nákupy než v ČR

Zugspitze – nejvyšší hora Německa nad malebným horským městečkem

Garmisch-Partenkirchen (80 km) – možnost výjezdu lanovkou na vrchol

Hohenschwangau, Neuschwanstein (100 km) a další – pohádkové bavorské zámky ve snové krajině jezer a hor

Timelsjoch - Passo Rombo (87 km)- horské sedlo (2.509 m) spojující Rakousko s Itálií. Otevřeno pouze v létě mezi 7 a 20 hod. Silnice s panoramatickými výhledy a převýšením 1.700 m na italské straně vás během hodinové jízdy z ledovců dovede rovnou mezi palmy.

Merano (137 km) - italské lázeňské město v úrodném údolí řeky Adige pod jižními svahy Ötztalských Alp. Dominantou města je středověký hrad vypínající se nad palmami městských parků. Historické centrum, město obklopují nejvýznamější jabloňové plantáže v Itálii.

Bolzano (165 km)- jen o 28 km dále po bezplatné dálnici od Merana leží metropole italské provincie Jižní Tyrolsko Bolzano. Jeho historické centrum, trhy, muzea, mezi jinými i archeologické muzeum, kde můžete spatřit ledového muže Ötziho určitě stojí za návštěvu.

 

Seřadit: název | cena | délka | termín | země | doprava ⇑ | ubytování | strava
Zobrazení: tabulkové - obrázkové | zájezdy - termíny
Nalezeno kapacit: 3
Název Cena od Nejbližší Termín Doprava
Rakousko Pitztal léto - Alpenrose - léto v Alpách 1 950 Kč 21.7.24 vlastní
Rakousko Pitztal léto - Alpenrose - rodinné pobyty 5 700 Kč 20.7.24 vlastní
Rakousko Pitztal léto - Haus Marita 1 860 Kč 19.7.24 vlastní

Aktuální informace

další novinky
vyhledávání zájezdů poskytuje Open Travel Network

Lyžování v Rakousku
Bad Kleinkirchheim / Dachstein West / Gasteinertal / Hinterstoder / Kals - Matrei / Lungau / Mölltal / Nassfeld / Sölden Arena Ötztal / Pitztal / Saalbach Hinterglemm / Schladming Dachstein / Ischgl / Arlberg-St. Anton / Stubai Kaprun Zeel am See / Hintertux - Zillertal / Lyžování Rakousko

Lyžování ve Francii
2 Alpes /  Alpe d´Huez / Val d’Isere / Tignes / Flaine / La Rosiere / Les Arcs / Les Orres /  Risoul - Vars /  Serre Chevalier /  Les Menuires / Tři údolí / Meribel  MottaretVal Thorens /  Val Cenis / Valmorel

Lyžování ve Švýcarsku
Crans - Montana / Čtyři Údolí / Davos Klosters / Davos / Klosters / Flims Laax Falera / Jungfrau / Leukerbad / Saas Fee / St. Moritz / Zermatt

Lyžování v Itálii
Arabba - Marmolada / Arabba / Marmolada / Bormio / Breuil-Cervinia / Civetta / Cimone /  Livigno / Paganella / Kronplatz / Plan de Corones / Solda - Sulden / Passo Tonale / Val di Fassa / Val di Fiemme / Marilleva Folgárida / Val Gardena / Alpe di Siusi / Val Senales / Schnalstal / Sestriere / Via Lattea Lyžování Itálie

Aktivní dovolená
Léto v Alpách / Pitztal / Pobyty na horách Půjčovna lodí / Pobytové zájezdy / Aktivní dovolená /  RaftingVodácké zájezdy /  Lyžování Rakousko / Lyžování Francie / Lyžování Itálie / Lyžování  Švýcarsko / Lyžování

Zajímavé odkazy
SNOW

CK Sport-S
Katalog / Smluvní podmínky / Cestovní pojištěníSlevy / Ke stažení / O násKontakt / Tisk stránky / Napište nám / Odeslat emailem

 

 ACK CR clen2018