Úvod » Lyžování a snowboarding » Rakousko » Bad Kleinkirchheim

Lyžování v Rakousku - Bad Kleinkirchheim 1 055 - 2 055 m n.m.

Informace
Země: Rakousko
V provozu: prosinec – duben
vzdálenosti
Praha: 550km
Brno: 515km
délka černých sjezdovek délka červených sjezdovek délka modrých sjezdovek délka sjezdovek celkem délka běžeckých tratí počet vleků počet lanovek počet kabin počet gondol počet zubaček ledovec přepravní kapacita
8 km 77 km 18 km 103 km 51 km 15 6 0 4 0 ne 33500 os./hod.

Aktuální počasí a sníh

Popis

Bad Kleinkirchheim
Z  lyží přímo do  bazénu, tak by se dal charakterizovat Bad Kleinkirchheim – kombinace vynikajících lyžařských terénů s  relaxací v  léčivých termálních lázních. Původně jen lázeňské městečko obkroužily lanovky a  sjezdovky a propojením s dalším střediskem St. Oswald vytvořily jeden z největších lyžařských areálů v Korutanech, kde lze navíc díky orientaci lyžařských svahů lyžovat po celý den na slunci. Sjezdovky převážně střední obtížnosti jsou široké, pohodové a dlouhé. V Bad Kleinkirchheimu se pravidelně konají závody Světového poháru. Největší výzvou je sjezd náročné FIS sjezdovky K70, kterou proslavil místní rodák –olympijský vítěz Franz Klammer. Pro vyznavače běžek je k dispozici 51 km běžeckých tratí, pro všechny pak dva termální areály – Romerbad a St. Kathrein.
TERMÁlY RÖMERBAD
Zahrnují vnitřní i venkovní bazény, nedaleko kterých již vede sjezdovka z Kaiserburgu. Romerbad má celkem 3 patra – na polovině spodního jsou termální bazény na druhé polovině a v dalších dvou patrech je již oddělení saun – finské, turecké, bio, bylinkové, parní lázeň, vířivky, další venkovní bazének s perličkou, bar s občerstvením a odpočívárny. určitě lze doporučit přikoupení vstupného i do saun, které zaujmou nejen svojí nezvyklou stavbou připomínající kulaté pece.
TERMÁLY ST. KATHREIN
Bazénová část je větší než v Romerbadu má dva velké vnitřní bazény – adventure bazén s vodními atrakcemi a druhý „léčebný“ s teplotou vody 33 °C a se zákazem vstupu dětem do 16 let a tři venkovní bazény – jeden s teplou a dva sportovní s méně teplou vodou. saunová část je naproti tomu menší než u Romerbadu, zahrnuje jednu venkovní a jednu vnitřní finskou saunu, bylinkovou parní lázeň, perfektní ochlazovací bazének a spoustu odpočíváren. Je zde restaurace a možnost stravování.

Charakteristika

délka černých sjezdovekdélka červených sjezdovekdélka modrých sjezdovekdélka sjezdovek celkemdélka běžeckých tratípočet vlekůpočet lanovekpočet kabinpočet gondolpočet zubačekledovecpřepravní kapacita
8 km77 km18 km103 km51 km156040ne33500 os./hod.
Sjezdovek celkem: 103 km
Lanovky a vleky celkem: 25
Přepravní kapacita: 33.500 os./hod.
Freestyle: 1x boardercross
Aprés-Ski: 2x lázně, bruslení, denní i noční sáňkování, restaurace, bary, disko
 

Hodnocení Sport-S

ubytování u sjezdovek
+  široké možnosti Aprés-Ski
+  skvělá kombinace lyžování a termálů
+  pohodové lyžování
+  vynikající terény včetně náročných závodních tratí
-  malé vyžití pro příznivce snowboardu
-  málo terénů pro freeride
-  nižší nadmořská výška
-  starší a pomalejší lanovky
Bezva sjezdovka: červená č. 1 z Kaiserburgu, černá č.8 „Klammerka“ a červená č.19 u Nockalmbahnu

Skipasy

TOP-Ski Kärnten Gold platí na všechny lanovky, vleky a skibus střediska Bad Kleinkirchhwim/St.Oswald a dále na všechna střediska Korutan a Východního Tyrolska.
Foto se nevyžaduje.

TOP-Ski Kärnten Gold + Thermen
platí kromě výše uvedeného také na vstup do lázní v Bad Kleinkirchheim – v lázních St. Kathrein je v ceně zahrnuto celodenní vstupné, v lázních Römerbad vstupné na 3 hodiny denně.

Skipas Bad Kleinkirchheim
- platí na všechny lanovky vleky a skibus střediska Bad Kleinkirccheim/St. Oswald. Foto se nevyžaduje.
Tento skipas je zahrnutý do ceny ve Ski Thermen týdnech - u pobytů na 3 noci 3denní skipas, na 4 noci 4denní skipas, na 7 nocí 6denní skipas - a SLEVA 50% na celodenní vstupné do lázní St. Kathrein nebo Römerbad.
Skipas i slevu obdržíte u některých ubytovatelů při příjezdu.

 

RAK_BKK 2017

ZDARMA skipas pro děti do 4 let.
Platba na místě (povinné poplatky)
: vratná kauce za skipas 5€.
Věkové kategorie: děti nar. 2002-2010, mládež nar. 1998–2001, senioři nar.r. 1951 a starší.

AKCE "Family EURO" (v termínu 7.1.-3.3.2017)
Při zakoupení 6denního skipasu jedním z rodičů platí dítě do 12 let za stejný skipas jen 6 €, tj. 1 €/den! Tento skipas lze zakoupit pouze u některých ubytovatelů. Family EURO nelze zakoupit u lanovek!

Lyžování nebo Lázně
Při zakoupení vícedenního skipasu si lze vybrat mezi celodenním lyžováním nebo návštěvou lázní Römerbad od 9 do 16 hod. (perfektní volba když se zkazí počasí).

Ski + Therme

Zahrnuje kromě celodenního lyžování také vstup do lázní Römerbad nebo St. Kathrein na 3 hod. denně.

Místa pobytu

Bad Kleinkirchheim (1.100 m) známé lyžařské i lázeňské středisko leží přímo u lanovek a sjezdových tratí. Při pobytu doporučujeme návštěvu termálních lázní St. Kathrein nebo Römerbad, které patří mezi nevyhlášenější lázeňské areály v Rakousku. V některých termínech je vstup do lázní se skipasem zdarma!

Termály Römerbad zahrnují vnitřní i venkovní bazény, nedaleko kterých již vede sjezdovka z Kaiserburgu. Romerbad má celkem 3 patra – na polovině spodního jsou termální bazény na druhé polovině a v dalších dvou patrech je již oddělení saun – fi nské, turecké, bio, bylinkové, parní lázeň, vířivky, další venkovní bazének s perličkou, bar s občerstvením a odpočívárny. Určitě lze doporučit přikoupení vstupného i do saun, které zaujmou nejen svojí nezvyklou stavbou připomínající kulaté pece.

Termály St. Kathrein bazénová část je větší než v Romerbadu – má dva velké vnitřní bazény – adventure bazén s vodními atrakcemi a druhý „léčebný“ s teplotou vody 33°C a se zákazem vstupu dětem do 16 let a tři venkovní bazény – jeden s teplou a dva sportovní s méně teplou vodou. Saunová část je naproti tomu menší než u Romerbadu, zahrnuje jednu venkovní a jednu vnitřní finskou saunu, bylinkovou parní lázeň, perfektní ochlazovací bazének a spoustu odpočíváren. Je zde restaurace a možnost stravování.

Skimapa

RAK_BKK-pistenplan

Fotogalerie

Lyžování v Rakousku - Bad Kleinkirchenheim - lyze4Lyžování v Rakousku - Bad KleinkirchenheimLyžování v Rakousku - Bad KleinkirchenheimLyžování v Rakousku - Bad KleinkirchenheimLyžování v Rakousku - Bad KleinkirchenheimLyžování v Rakousku - Bad KleinkirchenheimLyžování v Rakousku - Bad Kleinkirchenheim -  lyze1Lyžování v Rakousku - Bad Kleinkirchenheim - Franz KlammerLyžování v Rakousku - Bad Kleinkirchenheim - lyze3Lyžování v Rakousku - Bad Kleinkirchenheim - lyze5Lyžování v Rakousku - Bad Kleinkirchenheim - lyze6Lyžování v Rakousku - Bad Kleinkirchenheim - lyze7Lyžování v Rakousku - Bad Kleinkirchenheim - lyze8Lyžování v Rakousku - Bad Kleinkirchenheim - Romerbad2Lyžování v Rakousku - Bad Kleinkirchenheim - Romerbad3Lyžování v Rakousku - Bad Kleinkirchenheim - Romerbad4Lyžování v Rakousku - Bad Kleinkirchenheim - Romerbad5Lyžování v Rakousku - Bad Kleinkirchenheim - Romerbad6Lyžování v Rakousku - Bad Kleinkirchenheim - Romerbad7Lyžování v Rakousku - BadKleinkirchenheimLyžování v Rakousku - BadKleinkirchenheim_lyze2_1_1Lyžování v Rakousku - BadKleinkirchenheim_zima2_1_1Lyžování v Rakousku - BadKleinkirchenheim_zima4_1_1Lyžování v Rakousku - BadKleinkirchenheim_zima5_1_1

 

Seřadit: název | cena | délka | termín | země | doprava | ubytování | strava
Zobrazení: tabulkové - obrázkové | zájezdy - termíny
Nalezeno kapacit: 30
Název Cena od Nejbližší Termín Délka
Rakousko Bad Kleinkirchheim - Penzion Anni *** 27.2.17 5 dní
Rakousko Bad Kleinkirchheim - Penzion Anni - SKIPAS *** 31.3.17 8 dní
Rakousko Bad Kleinkirchheim - Apartmány Mariagrazia *** 18.2.17 8 dní
Rakousko Bad Kleinkirchheim - Apartmány Binder *** 14.2.17 4 dny
Rakousko Bad Kleinkirchheim - Apartmány Binder - SKIPAS *** 31.3.17 8 dní
Rakousko Bad Kleinkirchheim - Apartmány Sükar *** 15.2.17 4 dny
Rakousko Bad Kleinkirchheim - Apartmány Central *** 15.2.17 4 dny
Rakousko Bad Kleinkirchheim - Apartmány Central - SKIPAS *** 31.3.17 8 dní
Rakousko Bad Kleinkirchheim - Apartmány Amadee *** 18.2.17 8 dní
Rakousko Bad Kleinkirchheim - Apartmány Amadee - SKIPAS *** 31.3.17 8 dní
Rakousko Bad Kleinkirchheim - Apartmány Zum Regenbogen - SKIPAS *** 31.3.17 8 dní
Rakousko Bad Kleinkirchheim - Apartmány Zum Regenbogen *** 25.2.17 8 dní
Rakousko Bad Kleinkirchheim - Apartmány Am Römerbad *** 15.2.17 4 dny
Rakousko Bad Kleinkirchheim - Apartmány Am Römerbad - SKIPAS *** 31.3.17 8 dní
Rakousko Bad Kleinkirchheim - Apartmány Nockalm *** 11.2.17 8 dní
Rakousko Bad Kleinkirchheim - Apartmány Römerhof - SKIPAS *** 31.3.17 8 dní
Rakousko Bad Kleinkirchheim - Apartmány Mariagrazia - SKIPAS *** 31.3.17 8 dní
Rakousko Bad Kleinkirchheim - Apartmány Sükar - SKIPAS *** 24.3.17 8 dní
Rakousko Bad Kleinkirchheim - Apartmány Nockalm - SKIPAS *** 03.4.17 5 dní
Rakousko Bad Kleinkirchheim - Apartmány Taferner *** 15.3.17 4 dny
Rakousko Bad Kleinkirchheim - Apartmány Diana 15.2.17 4 dny
Rakousko Bad Kleinkirchheim - Apartmány Diana - SKIPAS 31.3.17 8 dní
Rakousko Bad Kleinkirchheim - Apartmány Bel Monte *** 11.2.17 8 dní
Rakousko Bad Kleinkirchheim - Apartmány Bel Monte - SKIPAS *** 31.3.17 8 dní
Rakousko Bad Kleinkirchheim - Residence Margerithenweg 13.2.17 5,6 dnů
Další stránky: « 12 »

vyhledávání zájezdů poskytuje Open Travel Network

  Lyžování v Rakousku 
Bad Kleinkirchheim Dachstein West Gasteinertal Hinterstoder Kals - Matrei Lungau Mölltal Nassfeld Sölden Arena Ötztal Pitztal Hinterglemm Saalbach Schladming Dachstein Ischgl St. Anton Stubai Kaprun Zeel am See Hintertux Zillertal Lyžování Rakousko

  Lyžování ve Francii 
2 Alpes Alpe d´Huez Val d’Isere Tignes Flaine La Rosiere Les Arcs Les Orres Risoul - Vars Serre Chevalier Les Menuires Tři údolí Meribel Mottaret Tři údolí Val Thorens Tři údolí Val Cenis Valmorel

 Lyžování  ve  Švýcarsku 
Crans - Montana Čtyři Údolí Davos Klosters Davos Klosters Flims Laax Falera Jungfrau Leukerbad Saas Fee St. Moritz Zermatt

 Lyžování v Itálii 
Arabba - Marmolada Arabba Marmolada Bormio Breuil-Cervinia Civetta Cimone Livigno Paganella Kronplatz Plan de Corones Solda - Sulden Passo Tonale Val di Fassa Val di Fiemme Marilleva Folgárida Val Gardena Alpe di Siusi Val Senales Schnalstal Sestriere Via Lattea Lyžování Itálie

  Aktivní dovolená 
Léto v Alpách Pitztal Pobyty na horách Půjčovna lodí Poznávací zájezdy Pobytové zájezdy Aktivní dovolená Cyklo zájezdy Rafting Vodácké zájezdy Půjčovna lodí Vltava Aktivní víkendy Lyžování v Rakousku Lyžování ve Francii Lyžování v Itálii Lyžování ve Švýcarsku Lyžování

  Zajímavé odkazy  
SNOW
e-factor

  CK Sport-S 
Katalog Smluvní podmínky Cestovní pojištění Slevy Ke stažení O nás Kontakt Tisk stránky Napište nám Odeslat emailem