Lyžování ve Francii

Stovky kilometrů sjezdovek vedoucích již od prahu Vašeho ubytování, vysoká nadmořská výška a metry prašanu, dech beroucí snowparky a volné pláně stvořené jen pro freeride, noční párty v některém z desítek barů či diskoték – to je pravá Mekka lyžování a dovolená ve vašem stylu …

Ubytování a stravování

Ubytovací kapacity se vždy nacházejí v blízkosti lanovek a vleků.

Hotely

Na požadavek zajistíme ubytování v hotelu požadované kategorie prakticky ve všech střediscích.

Apartmánové rezidence

Moderní, většinou patrové rezidence. K dispozici jsou méně prostorné prázdninové byty, které se typově rozlišují na 1pokojová studia a 2 až 3pokojové apartmány podle následujícího uspořádání:
ST-2 až 3: Studio se 2–3 lůžky, cca 12–15 m2. Místnost s kuchyňským a jídelním koutem, gauč rozložitelný na dvojlůžko a event. jedno samostatné lůžko.
ST-4: Studio se 4 lůžky, cca 20–25 m2. Obývací pokoj s kuchyňským a jídelním koutem a s gaučem rozložitelným na dvojlůžko, průchozí předsíňka bez oken s patrovou postelí, odtud vstup do koupelny s WC.
ST-kab-4:Jako ST-4 s tím rozdílem, že patrová postel není v průchozí předsíňce, ale v samostatné místnosti bez oken, tzv. kabině.
APT-5 až 6:2pokojový apartmán s 5 až 6 lůžky, cca 25–40 m2. Obývací pokoj s kuchyňským a jídelním koutem a gaučem rozkládacím na 2lůžko, kabina s patrovou postelí. V průchozí předsíňce bez oken může být samostatné lůžko či patrová postel. Z předsíňky vstup do koupelny s WC.
APT-7 až 8:3pokojový apartmán se 7až 8 lůžky, cca 45–55 m2. Dvě ložnice s vlastním vchodem, jedna z ložnic s manželskou postelí či 2 samostatnými lůžky a jedna ložnice s patrovou postelí. Z chodbičky vstup do koupelny a WC. Dále obývací pokoj s kuchyňským a jídelním koutem a s gaučem rozložitelným na samostatné lůžko nebo 2lůžko. V průchozí předsíňce bez oken může být samostatné lůžko či patrová postel. Z předsíňky vstup do druhého WC (bez koupelny).
Standardní vybavení: Lednice, el. vařič či sporák, kuchyňské a stolní nádobí, nepovlečené deky a polštáře, soc. zařízení s vanou nebo sprchou a WC. Byty nejsou vybaveny toaletním papírem, mýdlem, ručníky a utěrkami, čistícími a úklidovými prostředky – účastníci si zajišťují sami.
Ložní prádlo: Je-li v ceně, pak k vyzvednutí v recepci při příjezdu, nebo jsou postele již povlečené; není-li v ceně, pak lze objednat za poplatek nebo přivézt vlastní.
Upozornění: Apartmány se prodávají jako celek, volná lůžka musí účastníci doplatit. V tabulkách uvádíme cenu v závislosti na obsazenosti apartmánu.
Stravování: Buď vlastní s možností vaření ve vybavené kuchyňce nebo stravování v místních restauracích. V některých střediscích lze za příplatek zajistit polopenzi v některém z hotelů či restaurací v blízkém okolí.
Délka pobytu: 7 nocí od soboty do soboty, není-li uvedeno jinak.
Kauce: Vyžaduje se při ubytování v apartmánech, je nutné ji složit při zahájení ubytování u ubytovací agentury. Platba je možná v hotovosti nebo kartou. Není-li při ukončení pobytu shledána žádná škoda a apartmán je vrácen uklizený, celá kauce se vrací zpět. Kauci agentury zpravidla vrací mezi 13:00 a 16:00 hod., nebo ji zasílají dodatečně poštou.
U konkrétních rezidencí najdete popis jednotlivých apartmánů.

Chalety

V některých střediscích lze zajistit ubytování v chaletech pro cca 6–16 osob, které jsou určené pro menší skupinky a zpravidla jsou situované v okrajových částech střediska. Všechny chalety mají kompletně vybavenou kuchyňku, sociální zařízení, v některých případech je součástí i garáž či sauna.
Konkrétní popis a informace najdete u jednotlivých chaletů. 

 

Skipasy

Ve všech střediscích Francie je vždy permanentka v ceně pobytu. V některých případech lze prodloužit lyžování o den navíc nebo rozšířit platnost lyžařské permanentky na celou oblast či více středisek v okolí (viz Služby za příplatek pod tabulkou s cenami). Slevy pro seniory, mládež, děti a nelyžaře uvádíme vždy pod tabulkami s cenami včetně věkových kategorií.
Permanentky obdržíte vždy v místě pobytu proti předložení voucheru, který od nás získáte zakoupením pobytu.
Prakticky ve všech střediscích jsou skipasy ve formě tzv. key-card, čipové karty, která umožňuje pohodlnější způsob odbavení u turniketů a kterou můžete mít stále v kapse.
Kauce: Za tuto kartu se v některých střediscích platí vratná kauce nebo jednorázový nevratný poplatek (v tomto případě po ukončení platnosti tato karta zůstává zákazníkovi a následně ji lze využívat ve všech lyžařských střediscích, které mají systém SKIDATA) ve výši 3–5 EUR (Flaine, Val Cenis, Risoul, Auris, La Plagne, Les 2 Alpes). V některých střediscích se kauce za skipas neplatí (Alpe d´Huez,Tignes – Espace Killy, Val Thorens, Les Menuires, La Rosière).

 

Doprava

Do všech středisek ve Francii můžete cestovat individuálně, tedy s vlastní dopravou – uvedené ceny v tabulkách jsou vždy za ubytování se skipasem bez dopravy.
Do většiny středisek zajišťujeme ve vybraných termínech autobusovou dopravu za stanovený příplatek (viz Služby za příplatek pod tabulkou s cenami) a platí pro ni následující pravidla:
Nástupní místa: Praha, Plzeň, za příplatek možno zajistit svoz i z jiných měst (cena na vyžádání): Ústí n. Labem, Teplice, Chomutov, Karlovy Vary, Liberec, Mladá Boleslav, Hradec Králové, Pardubice, Ostrava, Frýdek Místek, Olomouc, Brno, České Budějovice, Písek, Strakonice.
Pro skupiny od 6 os. můžeme zajistit svozy z jiných míst republiky. Cena dle konkrétní objednávky v závislosti na počtu osob a nástupního místa.
Harmonogram dopravy: Odjezd vždy den před nástupním dnem na ubytování (zpravidla v pátek) ve večerních hodinách, následující den (v sobotu) příjezd do místa pobytu zpravidla mezi 10:00–14:00 hod., odjezd z místa pobytu obvykle následující sobotu mezi 13:00–18:00 hod., příjezd do ČR den po ukončení ubytování (zpravidla neděle), obvykle mezi 9:00–11:00 hod.
Předpokládaná trasa: Do středisek Risoul, Vars, Val Cenis – Termingon, Alpe d´Huez, Les 2 Alpes: Praha – Rozvadov – Regensburg – Mnichov – Lindau – Tunel S. Bernardino – Bellinzona – Milano – Torino – Briançon nebo Tunel Val Fréjus – středisko
Valmorel, Les Arcs, La Plagne, Val Thorens, Les Menuires, Mottaret-Méribel, Tignes a Flaine:
Praha – Rozvadov – Norimberk – Heilbronn – Karlsruhe – Basel – Bern – Lausanne – Ženeva – Annecy – Albertville – Moutiers – středisko
Zavazadla: Cena dopravy zahrnuje přepravu 1 hlavního zavazadla bez konstrukce o hmotnosti max. 15 kg, 1 pár lyží/snowboardu ve vaku, lyžařské boty nebo snowboardové boty ve vaku nebo umístěné ve velkém zavazadle o max. hmotnosti 5 kg, menší tašku (krabici) do max. 10 kg s potravinami a příruční zavazadlo do autobusu do max. 2 kg hmotnosti. Další zavazadla (2. pár lyží nebo snowboardu, další taška) jsou považována za zavazdla navíc a je nutné je nahlásit dopředu za příplatek 300 Kč/ks.
Upozornění: Autobus může zajišťovat dopravu i do několika středisek, možnost přestupů u rozvozu ve střediscích.
Autobusové zájezdy: I v letošním roce jsme zařadili zájezdy do středisek Risoul a Les 2 Alpes.

 

Seřadit: název | cena | délka | termín | země | doprava | ubytování | strava
Zobrazení: tabulkové - obrázkové | zájezdy - termíny
Nalezeno kapacit: 23
Název Cena od Nejbližší Termín Délka
Francie Risoul-Vars - Rezidence Pra Sainte Marie *** 4 490 Kč 15.12.18 8 dní
Francie Risoul-Vars - Rezidence Myrtilles ** 5 050 Kč 15.12.18 8 dní
Francie Les 2 Alpes - Rezidence centre 1650 6 850 Kč 15.12.18 8 dní
Francie Risoul-Vars - Rezidence Standard ** 5 390 Kč 15.12.18 8 dní
Francie Alpe d´Huez - Apartmánové rezidence 7 090 Kč 15.12.18 8 dní
Francie Serre Chevalier - Rez. Mélezes, Bois des Coqs 6 490 Kč 15.12.18 8 dní
Francie Serre Chevalier - Rezidence Chantemerle-haut 5 390 Kč 15.12.18 8 dní
Francie Chamrousse - Les Villages du Bachat *** 4 890 Kč 15.12.18 8 dní
Francie Valloire - Galibier Thabor - Le Hameau de Valloire *** 6 690 Kč 22.12.18 8 dní
Francie Alpe d´Huez - Chalet des Neiges 16 990 Kč 16.3.19 8 dní
Francie La Rosiere - Apartmánové rezidence 6 650 Kč 15.12.18 8 dní
Francie La Rosiere - Chalet Heidi 7 250 Kč 15.12.18 8 dní
Francie La Rosiere - Chalet Campanules 8 090 Kč 15.12.18 8 dní
Francie La Rosiere - Chalet Le Cep 7 490 Kč 15.12.18 8 dní
Francie Tři Údolí - Val Thorens/Orelle - Residence Hameau des Eaux d Orelle 2 350 Kč 15.12.18 8 dní
Francie Tignes - Val d´Isere - Rezidence Le Borsat IV ** 12 050 Kč 29.12.18 8 dní
Francie Tři Údolí - Val Thorens - Rezidence Cime 3 690 Kč 15.12.18 8 dní
Francie Alpe d´Huez - Rezidence Horizons 11 290 Kč 19.1.19 8 dní
Francie Les 2 Alpes - Rezidence ALBA 7 550 Kč 15.12.18 8 dní
Francie Les 2 Alpes - Rezidence Goleon - Val Ecrins 7 390 Kč 15.12.18 8 dní
Francie Serre Chevalier - Jardin Alpin 6 490 Kč 15.12.18 8 dní
Francie Risoul-Vars - Chalety des Rennes 5 850 Kč 15.12.18 8 dní
Francie Risoul-Vars - Ecrin des Neiges 6 390 Kč 29.12.18 8 dní

vyhledávání zájezdů poskytuje Open Travel Network

Lyžování v Rakousku
Bad Kleinkirchheim Dachstein West Gasteinertal Hinterstoder Kals - Matrei Lungau Mölltal Nassfeld Sölden Arena Ötztal Pitztal Hinterglemm Saalbach Schladming Dachstein Ischgl St. Anton Stubai Kaprun Zeel am See Hintertux Zillertal Lyžování Rakousko

Lyžování ve Francii
2 Alpes Alpe d´Huez Val d’Isere Tignes Flaine La Rosiere Les Arcs Les Orres Risoul - Vars Serre Chevalier Les Menuires Tři údolí Meribel Mottaret Tři údolí Val Thorens Tři údolí Val Cenis Valmorel

Lyžování ve Švýcarsku
Crans - Montana Čtyři Údolí Davos Klosters Davos Klosters Flims Laax Falera Jungfrau Leukerbad Saas Fee St. Moritz Zermatt

Lyžování v Itálii
Arabba - Marmolada Arabba Marmolada Bormio Breuil-Cervinia Civetta Cimone Livigno Paganella Kronplatz Plan de Corones Solda - Sulden Passo Tonale Val di Fassa Val di Fiemme Marilleva Folgárida Val Gardena Alpe di Siusi Val Senales Schnalstal Sestriere Via Lattea Lyžování Itálie

Aktivní dovolená
Léto v Alpách Pitztal Pobyty na horách Půjčovna lodí Poznávací zájezdy Pobytové zájezdy Aktivní dovolená Cyklo zájezdy Rafting Vodácké zájezdy Půjčovna lodí Vltava Aktivní víkendy Lyžování v Rakousku Lyžování ve Francii Lyžování v Itálii Lyžování ve Švýcarsku Lyžování

Zajímavé odkazy
SNOW

CK Sport-S
Katalog Smluvní podmínky Cestovní pojištění Slevy Ke stažení O nás Kontakt Tisk stránky Napište nám Odeslat emailem

 

 clen2018