Lyžování ve Francii


   Val dIsere      
    Stovky kilometrů sjezdovek vedoucích již od prahu Vašeho ubytování, vysoká nadmořská výška a metry prašanu, dech
   beroucí snowparky a volné pláně stvořené jen pro freeride, noční párty v některém z desítek barů či diskoték – to je pravá
   Mekka lyžování a dovolená ve vašem stylu …


Aktuální počasí a sníh


Sybel

Valloire

Ubytování a stravování

Ubytovací kapacity se vždy nacházejí v blízkosti lanovek a vleků.

Hotely

Na požadavek zajistíme ubytování v hotelu požadované kategorie prakticky ve všech střediscích.

Apartmánové rezidence

Moderní, většinou patrové rezidence. K dispozici jsou méně prostorné prázdninové byty, které se typově rozlišují na 1pokojová studia a 2 až 3pokojové apartmány podle následujícího uspořádání:
ST-2 až 3: Studio se 2–3 lůžky, cca 12–15 m2. Místnost s kuchyňským a jídelním koutem, gauč rozložitelný na dvojlůžko a event. jedno samostatné lůžko.
ST-4: Studio se 4 lůžky, cca 20–25 m2. Obývací pokoj s kuchyňským a jídelním koutem a s gaučem rozložitelným na dvojlůžko, průchozí předsíňka bez oken s patrovou postelí, odtud vstup do koupelny s WC.
ST-kab-4:Jako ST-4 s tím rozdílem, že patrová postel není v průchozí předsíňce, ale v samostatné místnosti bez oken, tzv. kabině.
APT-5 až 6:2pokojový apartmán s 5 až 6 lůžky, cca 25–40 m2. Obývací pokoj s kuchyňským a jídelním koutem a gaučem rozkládacím na 2lůžko, kabina s patrovou postelí. V průchozí předsíňce bez oken může být samostatné lůžko či patrová postel. Z předsíňky vstup do koupelny s WC.
APT-7 až 8:3pokojový apartmán se 7až 8 lůžky, cca 45–55 m2. Dvě ložnice s vlastním vchodem, jedna z ložnic s manželskou postelí či 2 samostatnými lůžky a jedna ložnice s patrovou postelí. Z chodbičky vstup do koupelny a WC. Dále obývací pokoj s kuchyňským a jídelním koutem a s gaučem rozložitelným na samostatné lůžko nebo 2lůžko. V průchozí předsíňce bez oken může být samostatné lůžko či patrová postel. Z předsíňky vstup do druhého WC (bez koupelny).
Standardní vybavení: Lednice, el. vařič či sporák, kuchyňské a stolní nádobí, nepovlečené deky a polštáře, soc. zařízení s vanou nebo sprchou a WC. Byty nejsou vybaveny toaletním papírem, mýdlem, ručníky a utěrkami, čistícími a úklidovými prostředky – účastníci si zajišťují sami.
Ložní prádlo: Je-li v ceně, pak k vyzvednutí v recepci při příjezdu, nebo jsou postele již povlečené; není-li v ceně, pak lze objednat za poplatek nebo přivézt vlastní.
Upozornění: Apartmány se prodávají jako celek, volná lůžka musí účastníci doplatit. V tabulkách uvádíme cenu v závislosti na obsazenosti apartmánu.
Stravování: Buď vlastní s možností vaření ve vybavené kuchyňce nebo stravování v místních restauracích. V některých střediscích lze za příplatek zajistit polopenzi v některém z hotelů či restaurací v blízkém okolí.
Délka pobytu: 7 nocí od soboty do soboty, není-li uvedeno jinak.
Kauce: Vyžaduje se při ubytování v apartmánech, je nutné ji složit při zahájení ubytování u ubytovací agentury. Platba je možná v hotovosti nebo kartou. Není-li při ukončení pobytu shledána žádná škoda a apartmán je vrácen uklizený, celá kauce se vrací zpět. Kauci agentury zpravidla vrací mezi 13:00 a 16:00 hod., nebo ji zasílají dodatečně poštou.
U konkrétních rezidencí najdete popis jednotlivých apartmánů.

Chalety

V některých střediscích lze zajistit ubytování v chaletech pro cca 6–16 osob, které jsou určené pro menší skupinky a zpravidla jsou situované v okrajových částech střediska. Všechny chalety mají kompletně vybavenou kuchyňku, sociální zařízení, v některých případech je součástí i garáž či sauna.
Konkrétní popis a informace najdete u jednotlivých chaletů. 

 

Skipasy

Lyžařské pobyty ve Francii zahrnují skipas v ceně pobytu, s výjimkou střediska Val Thorens, kde si skipasu klienti kupují sami a na našem webu najdete u tohoto střediska ceník veřejných cen skipasů.
V některých případech lze prodloužit lyžování o den navíc nebo rozšířit platnost lyžařské permanentky na celou oblast či více středisek v okolí (viz Služby za příplatek). Slevy pro seniory, mládež, děti a nelyžaře uvádíme v informacích u konkrétních zájezdů. 
Skiapsy obdržíte v místě pobytu proti předložení voucheru, který od nás získáte zakoupením pobytu a to buď při check-in v ubytovací agentuře nebo u lyžařské pokladny. 

Kauce: za skipas se v některých střediscích platí vratná kauce nebo jednorázový nevratný poplatek (v tomto případě po ukončení platnosti tato karta zůstává zákazníkovi a následně ji lze využívat ve všech lyžařských střediscích, které mají systém SKIDATA) ve výši cca 3–5 €. V některých střediscích se kauce za skipas neplatí nebo je již zahrnuta v ceně.

Doprava

Do všech středisek ve Francii můžete cestovat individuálně, tedy s vlastní dopravou.

Do většiny středisek zajišťujeme ve vybraných termínech zájezdy s autobusovou dopravu - viz nabídka s dopravou busem - ve spolupráci s naším smluvním dopravním partnerem. 
Doprava do středisek je zajištěna primárně zájezdovým autobusem. Dle počtu klientů může být dovoz k ubytovacímu zařízení dále organizován rozvozovými vozy nebo lokálními taxi. Z důvodů logistiky a vytížení autobusů jsou obsluhována vždy 2 až 3 střediska (3 střediska výjimečně a hlášeno dopředu před odjezdem v kombinaci s taxi). Kombinace a trasa jízdy budou hlášeny cca 10 dnů před odjezdem.  
 
V ceně dopravy: 1 místo v autobusu (cesta tam a zpět), 1 pár lyží nebo 1 snowboard, 1 taška na boty, 1 cestovní zavazadlo do 25 kg, 1 palubní zavazadlo do 5 kg, pojištění cestujících - léčebných výloh a zavazadel na 100 mil. Kč během přepravy
 
Služby za příplatek: 
- zavazadlo, lyže/snowboard navíc: 690 Kč/ks
- nadlimitní váha zavazadla: 590 Kč (v případě, že celková hmotnost zavazadel překročí maximální povolenou hmotnost, vyhrazuje si provozovatel právo na odmítnutí zavazadla do přepravy. Zavazadlo může být odmítnuto z přepravy v případě, že o něm nebyla CK a přepravce informován před odjezdem, tedy nebylo na dopravě rezervováno)
- rezervace vybraného sedadla: 290 Kč
- druhé sedadlo: 1 250 Kč (v případě naplnění kapacity autobusu může být rezervace druhého sedadla zrušena ze stravy dopravce)
- podsedák: 290 Kč
 
Nástupní místa: Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

Další nástupní místa s poplatkem za svoz
+ 390 Kč/os.: Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Liberec, Mladá Boleslav, České Budějovice, Benešov, Tábor, Písek, Chomutov, Ústí nad Labem, Most, Teplice
+ 590 Kč/os.: Brno, Jihlava
+ 690 Kč/os.: Olomouc, Ostrava, Zlín
individuální svoz z ČR - od 2 osob z jednoho svozového místa: 4 590 Kč
Důležité upozornění:
Svozy z jednotlivých nástupních míst jsou zajištěny při minimálním počtu 5 a více klientů. V případě, že nebude dosaženo minimálního počtu, budou klienti přesunuti na nejbližší obsazené nástupní místo, a to s kompenzací vrácení svozového příplatku. Svozové a rozvozové trasy jsou zajištěny: minibusem, autobusem, osobním automobilem, tranzity, ve výjimečných případech vnitrostátní linkovou dopravou, kdy jízdenka bude vždy uhrazena klientům ze strany dopravce. Svozy a rozvozy mohou být zajištěny i skrze třetí stranu, tj. subdodavatele, a to v návaznosti na obsazenosti jednotlivých nástupních míst.  
 
Harmonogram dopravy: odjezd z Prahy vždy den před nástupním dnem na ubytování (zpravidla v pátek) v 19:30 hod., následující den (v sobotu) příjezd do místa pobytu zpravidla mezi 10:00–14:00 hod., odjezd z místa pobytu obvykle následující sobotu mezi 13:00–18:00 hod., příjezd do ČR den po ukončení ubytování (zpravidla neděle), obvykle mezi 9:30–12:30 hod. do Prahy.
V případě svozů jsou doby odjezdů a příjezdů adekvátně dříve / později v závislosti na místě odjezdu a trase, která se stanoví podle aktuální obsazenosti a požadavků na dopravu.

Předpokládaná trasa: Z důvodů logistiky a vytížení autobusů jsou obsluhována vždy 2 až 3 střediska a kombinace a trasa jízdy budou hlášeny cca 10 dnů před odjezdem.
 
Zavazadla: Pro zimní zájezdy a pobyty – jedno zavazadlo do hmotnosti 25 kg, jeden pár lyží či snowboardu, jedna taška na boty pro uložení do zavazadlového prostoru vozidla a jedno příruční zavazadlo (palubní) do hmotnosti 5 kg pro uložení v prostorách vozidla určené pro cestující.

 

Seřadit: název | cena ⇑ | délka | termín | země | doprava | ubytování | strava
Zobrazení: tabulkové - obrázkové | zájezdy - termíny
Nalezeno kapacit: 16
Název Cena od Nejbližší Termín Délka
Francie Les Deux Alpes - Rezidence ALBA 28.11.20 8 dní
Francie Tři Údolí - Val Thorens - Rezidence Cime 01.5.21 8 dní
Francie Tři Údolí - Val Thorens/Orelle - Residence Hameau des Eaux d Orelle 19.12.20 8 dní
Francie Chamrousse - Les Villages du Bachat *** 11.4.20 8 dní
Francie Val Cenis-Termingon - Apartmánové rezidence 10.4.21 8 dní
Francie Les Orres - Les Hauts de Préclaux *** 10.4.21 8 dní
Francie Alpe d´Huez - Auris - Apartmánové rezidence - Auris 06.4.24 8 dní
Francie Les Deux Alpes - Rezidence Goleon Val Ecrins 17.4.21 8 dní
Francie Alpe d´Huez - Apartmánové rezidence - Alpe d´Huez 13.4.24 8 dní
Francie Serre Chevalier - Res. Signal du Prorel 06.4.24 8 dní
Francie Galibier-Thabor - Apartmány de Valloire Centre ** 06.4.24 8 dní
Francie Serre Chevalier - Res. Melezes 06.4.24 8 dní
Francie Serre Chevalier - Chalet du Jardin Alpin 06.4.24 8 dní
Francie Risoul-Vars - Pra Sainte Marie 06.4.24 8 dní
Francie Risoul-Vars - Chalety des Rennes 06.4.24 8 dní
Francie Risoul-Vars - Rezidence Ecrin des Neiges 06.4.24 8 dní

vyhledávání zájezdů poskytuje Open Travel Network

Lyžování v Rakousku
Bad Kleinkirchheim / Dachstein West / Gasteinertal / Hinterstoder / Kals - Matrei / Lungau / Mölltal / Nassfeld / Sölden Arena Ötztal / Pitztal / Saalbach Hinterglemm / Schladming Dachstein / Ischgl / Arlberg-St. Anton / Stubai Kaprun Zeel am See / Hintertux - Zillertal / Lyžování Rakousko

Lyžování ve Francii
2 Alpes /  Alpe d´Huez / Val d’Isere / Tignes / Flaine / La Rosiere / Les Arcs / Les Orres /  Risoul - Vars /  Serre Chevalier /  Les Menuires / Tři údolí / Meribel  MottaretVal Thorens /  Val Cenis / Valmorel

Lyžování ve Švýcarsku
Crans - Montana / Čtyři Údolí / Davos Klosters / Davos / Klosters / Flims Laax Falera / Jungfrau / Leukerbad / Saas Fee / St. Moritz / Zermatt

Lyžování v Itálii
Arabba - Marmolada / Arabba / Marmolada / Bormio / Breuil-Cervinia / Civetta / Cimone /  Livigno / Paganella / Kronplatz / Plan de Corones / Solda - Sulden / Passo Tonale / Val di Fassa / Val di Fiemme / Marilleva Folgárida / Val Gardena / Alpe di Siusi / Val Senales / Schnalstal / Sestriere / Via Lattea Lyžování Itálie

Aktivní dovolená
Léto v Alpách / Pitztal / Pobyty na horách Půjčovna lodí / Pobytové zájezdy / Aktivní dovolená /  RaftingVodácké zájezdy /  Lyžování Rakousko / Lyžování Francie / Lyžování Itálie / Lyžování  Švýcarsko / Lyžování

Zajímavé odkazy
SNOW

CK Sport-S
Katalog / Smluvní podmínky / Cestovní pojištěníSlevy / Ke stažení / O násKontakt / Tisk stránky / Napište nám / Odeslat emailem

 

 ACK CR clen2018