Lyžování v Rakousku - Pitztal 1 640 - 3 440 m n.m.

Informace
Země: Rakousko
V provozu: září–květen
vzdálenosti
Praha: 550km
Brno: 670 km
délka černých sjezdovek délka červených sjezdovek délka modrých sjezdovek délka sjezdovek celkem délka běžeckých tratí počet vleků počet lanovek počet kabin počet gondol počet zubaček ledovec přepravní kapacita
13 km 40 km 15 km 68 km 33 km 4 4 1 2 1 ano 18750 os./hod.

AKTUÁLNĚ

Také v prosinci, minimálně do Vánoc, zůstane uzavřena lyžařská cesta, která spojuje v délce cca 350 m lanovku Wildspitzbahn se sjezdovkami č. 26, 27 a 28 pod Brunnenkogelem. Dle sdělení lanovkářů došlo ústupem ledovce k poškození části této cesty tak, že již nebylo možné ji bezpečně používat a proto se rozhodli tuto cestu rozšířit, podle svých slov v rámci řádné údržby sjezdovek. Vzhledem k tomu, že při rozšiřování cesty také odstřelili část skalního masivu, vyhodnotil místní příslušný úřad tuto úpravu jako nepovolenou a užívání lyžařské cesty k sjezdovkám č. 26, 27 a 28 až do dalšího objasnění a rozhodnutí zakázal. Protože zatím nelze odhadnout, do kdy tento zákaz potrvá, snižují lanovkáři až do odvolání cenu skipasů Pitztaler Gletscher & Rifflsee zhruba o 10%. V návaznosti na toto snížení cen skipasů rovněž i my snižujeme cenu lyžařských pobytů v Pitztalu, v kterých je již cena skipasu Pitztaler Gletscher & Rifflsee zahrnuta.

V současné době je na ledovci v provozu všech 6 lanovek a vleků a 15 km sjezdovek z celkových 21 km. Uzavřeno tedy zůstává cca 6 km sjezdovek. Od prosince k již otevřeným lanovkám a sjezdovkám na ledovci přibudou další lanovky a sjezdovky v sousedním Rifflsee, které se má celé otevřít 8. prosince 2018. Od 1. prosince je již v provozu gondola, 6sedačka SunnaAlm a modrá sjezdovka č.7.

Aktuální počasí a sníh

 

Popis

Lyžařská oblast Pitztal leží v tyrolských alpách cca 60 km západně od Innsbrucku a patří ke stálicím v nabídce Sport-S. V údolí jsou tři lyžařská střediska – populární Hochzeiger, ledovcový areál Pitztal Gletscher a v jeho sousedství menší Rifflsee.

 

Pitztal Gletscher je nejvýše položený ledovcový areál v Rakousku (3.440m) a nabízí vynikající sněhové podmínky od září až do května. Spojení mezi údolím a ledovcem zajišťuje podzemní dráha „Pitzexpress“, která přepraví lyžaře oběma směry během 7 minut.
V posledních letech prošlo středisko rozsáhlou modernizací a byly zde postupně vybudované nové lanovky – krytá vyhřívaná 6sedačka a 8sedačková gondola a od roku 2013 i rychlá a komfortní gondola Wildspitzbahn. Tato nová nejvýše položená lanová dráha v Rakousku vás za pouhých 6 minut dopraví od horní stanice podzemní dráhy Pitztexpres až na horský vrchol Brunnenkogel, kde vedle nové stanice lanovky vznikla i architektonicky zdařilá nejvýše položená kavárna Rakouska Cafe 3.440. Nově si tak vedle skvělého pocitu z jízdy po ledovci můžete dopřát i maximální požitek z kávy umocněný úžasnými výhledy na okolní svět ledovců pod 3.774 m vysokou Wildspitze. 
Pitztal Gletscher nabízí převážně středně obtížné široké sjezdovky a je vyhledáván pro trénink mnoha špičkovými sjezdaři. Snowboardisté jistě ocení Snowboarder Freestyle Park, zdatní lyžaři najdou vedle kvalitních sjezdovek i množství volných terénů pro freeride, vyzkoušet mohou třeba i ojedinělý 15km dlouhý sjezd po ledovci do údolí. Ledovec je také východiskem skialpinistických túr, svůj okruh dlouhý 6km zde najdou i běžkaři, dalších 21km běžeckých tras je pak udržováno v údolí.

 

Sousední areál Rifflsee (2.800m) nabízí lyžařům a snowboardistům jak upravené sjezdovky, tak i snowpark, boardercross a volné terény pro freeride a samozřejmě také moderní lanovky.

 

Skipas Innerpitztal platí pro obě lyžařské oblasti - Pitztal Gletscher a Rifflesee a je již zahrnutý v ceně lyžařských pobytů v Pitztalu. Pro lyžování na Hochzeigeru je nutné zakoupit skipas Hochzeiger. Popis viz záložka Skipasy.   

 

Na Hochzeigeru můžete potkat dvojnásobného olympijského vítěze ve sjezdovém lyžování Benjamina Raicha, Hochzeiger je totiž jeho domovským střediskem. Není proto divu, že zde najdete překrásné středně náročné sjezdovky i strmé svahy vedoucí pod vrcholem Hochzeigeru (2.450m). Lyžařským zážitkem je 3,5km dlouhý sjezd z Hochzeigeru k údolní stanici lanovky s převýšením 1.000m. K dispozici je také snowpark, boardercross a half-pipe a nechybí ani volné terény pro freeride.

Skimapy

       Pitztal Gletscher, Rifflsee                                   Hochzeiger
      skimapa-pitztal       Hochzeiger-18

Charakteristika

délka černých sjezdovekdélka červených sjezdovekdélka modrých sjezdovekdélka sjezdovek celkemdélka běžeckých tratípočet vlekůpočet lanovekpočet kabinpočet gondolpočet zubačekledovecpřepravní kapacita
13 km40 km15 km68 km33 km44121ano18750 os./hod.
Sjezdovek celkem: 50km
Lanovky a vleky celkem: 13
Přepravní kapacita: 18.740 os./hod.
Freestyle: 1x snowpark, 1x half-pipe,1x boardercross
Aprés-Ski: sáňkařské dráhy, bary,diskotéka, aquapark (45 km)
 

Hodnocení Sport-S

+ nejvýše položené lyžařské středisko Rakouska
+ výborné podmínky zejména pro podzimní a jarní lyžování
+ garance sněhu díky ledovci
+ skvělá cena
+ nové gondoly
-  nutno dojíždět z místa ubytování
Bezva sjezdovka: červená z vrcholu Brunnenkogel (3.440 m)

Skipasy

Skipas Pitztal Gletscher & Rifflsee, který je již zahrnutý v ceně pobytů se skipasem na Pitztalu, platí na všech vlecích středisek Pitztal Gletscher a Rifflsee. Na ledovci Pitztal se v letošní sezóně lyžuje od 15.9.2018 do 5.5.2019, lyžařské středisko Rifflsee je v provozu od 8.12.2018 do 22.4.2019 (v závislosti na sněhových podmínkách). V ceně skipasu je zahrnut i skibus z Zaunhofu do obou středisek. Omezení je na podzemní lanovku Pitzexpress, kterou lze použít v jednom dni pouze jednou na cestu vzhůru a jednou na cestu zpět.  
V sezóně 2018/19 platí následující zvýhodnění u skipasů: při zakoupení 6denního skipasu nebo pobytu se 6denním skipasem Pitztal Gletscher a Rifflsee, lze s tímto skipasem lyžovat také libovolný 1den ve středisku Hochzeiger a 2dny na sousedním ledovci Kaunertal a ve středisku Fendels.
 
Využívání běžeckých tratí v údolí zdarma, na ledovci a na Rifflsee za poplatek (ceny lanovek pouze pro běžkaře).
Skipas ve formě key-card, vyžaduje se vratná kauce 2 €, foto se nevyžaduje.  
 
  
Skipas Hochzeiger platí na všech vlecích tohoto střediska a na skibus Wenns-Jerzens-Hochzeiger.
V ceně 5- a vícedenního skipasu je zahrnuto i večerní sáňkování každý čtvrtek mezi 19:30 - 21:00 hod.: výjezd lanovkou do 2.000 m a následný sjezd na sáňkách do údolí po osvětlené 6 km dlouhé trati s převýšením 550 m.
 
V sezóně 2018/19 platí následující zvýhodnění u skipasů: při zakoupení 6denního skipasu Hochzeiger, lze s tímto skipasem lyžovat také libovolný 1den ve středisku Pitztal Gletscher a Rifflsee.

RAK Hochzeiger19
 

Fotogalerie

Lyžování v Rakousku - PItztal - Sonnenterrasse auf 2.840mLyžování v Rakousku - PItztal -  8sedačková gondolaLyžování v Rakousku - PItztal -  najareLyžování v Rakousku - PItztal -  Panorama Restaurant GletscherLyžování v Rakousku - PItztal -  pohled ze slunecni terasy restauraceLyžování v Rakousku - PItztal -  restaurace SunAlm-RiffelseeLyžování v Rakousku - PItztal -  sjezdovky RiffelseeLyžování v Rakousku - PItztal - bezecke trate na ledovciLyžování v Rakousku - Pitztal 2012 13.10. Lyžování v Rakousku - Pitztal 2012 13.10. - 2Lyžování v Rakousku - Pitztal 2012 13.10. - 3Lyžování v Rakousku - Pitztal 2012 13.10. - 4Lyžování v Rakousku - Pitztal-1_1_1Lyžování v Rakousku - Pitztal-2_1_1Pitztal-WildspitzbahnPitztal-Wildspitzbahn2

Místa pobytu

Zaunhof (1.250 m) – vesnička ležící na východním úbočí Pitztalského údolí s nádherným výhledem na okolní 3tisícovky, vzdálená cca 19 km od Pitztalského ledovce a cca 11 km od Hochzeigeru.
Wiese (1.200 m) - poklidná víska cca 20 km od ledovce Pitztal a cca 10 km od Hochzeigeru.
Enzellstall (1.280 m) - malá vesnička nacházející se 17 km od střediska Pitztal Gletscher, bezprostředně vedle Zaunhofu, cca 800 m od prázdninového domu Alpenrose.
Enger (1.370 m) - malá vesnička nacházející se 15 km od Pitztalského ledovce.
Plangeross (1.615 m) – vesnice s větším turistickým ruchem, obchůdky, restauracemi, pouhých 5 km od ledovce Pitztal.
Weisswald (1.575 m) – osada s hotelem na klidném místě, pouhé 3 km od lanovek a vleků.

Zájezdy a pobyty

 

Seřadit: název | cena | délka | termín | země | doprava ⇑ | ubytování | strava
Zobrazení: tabulkové - obrázkové | zájezdy - termíny
Nalezeno kapacit: 7
Název Cena od Nejbližší Termín Doprava
Rakousko Pitztal - Alpenrose 4 370 Kč 15.12.18 vlastní
Rakousko Pitztal - Apartmány Inge 5 520 Kč 12.12.18 vlastní
Rakousko Pitztal - Apartmány Waldfriede 5 590 Kč 12.12.18 vlastní
Rakousko Pitztal - Penzion Minikus 7 290 Kč 12.12.18 vlastní
Rakousko Pitztal - Apartmány Mair 6 050 Kč 12.12.18 vlastní
Rakousko Pitztal - Hotel Seppl **** 10 950 Kč 11.12.18 vlastní
Rakousko Pitztal - Alpenrose - Lyžování pro školy 6 190 Kč 12.12.18 vlastní

vyhledávání zájezdů poskytuje Open Travel Network

Lyžování v Rakousku
Bad Kleinkirchheim Dachstein West Gasteinertal Hinterstoder Kals - Matrei Lungau Mölltal Nassfeld Sölden Arena Ötztal Pitztal Hinterglemm Saalbach Schladming Dachstein Ischgl St. Anton Stubai Kaprun Zeel am See Hintertux Zillertal Lyžování Rakousko

Lyžování ve Francii
2 Alpes Alpe d´Huez Val d’Isere Tignes Flaine La Rosiere Les Arcs Les Orres Risoul - Vars Serre Chevalier Les Menuires Tři údolí Meribel Mottaret Tři údolí Val Thorens Tři údolí Val Cenis Valmorel

Lyžování ve Švýcarsku
Crans - Montana Čtyři Údolí Davos Klosters Davos Klosters Flims Laax Falera Jungfrau Leukerbad Saas Fee St. Moritz Zermatt

Lyžování v Itálii
Arabba - Marmolada Arabba Marmolada Bormio Breuil-Cervinia Civetta Cimone Livigno Paganella Kronplatz Plan de Corones Solda - Sulden Passo Tonale Val di Fassa Val di Fiemme Marilleva Folgárida Val Gardena Alpe di Siusi Val Senales Schnalstal Sestriere Via Lattea Lyžování Itálie

Aktivní dovolená
Léto v Alpách Pitztal Pobyty na horách Půjčovna lodí Poznávací zájezdy Pobytové zájezdy Aktivní dovolená Cyklo zájezdy Rafting Vodácké zájezdy Půjčovna lodí Vltava Aktivní víkendy Lyžování v Rakousku Lyžování ve Francii Lyžování v Itálii Lyžování ve Švýcarsku Lyžování

Zajímavé odkazy
SNOW

CK Sport-S
Katalog Smluvní podmínky Cestovní pojištění Slevy Ke stažení O nás Kontakt Tisk stránky Napište nám Odeslat emailem

 

 clen2018