Úvod » Poznávací cesty » Ekvádor » Zájezd č. 14335401

Sopky Ekvádoru a Galapágy

 Ekvádor a Galapágy - Sopky Ekvádoru a Galapágy
Typ ubytování: hotel
15-denní
Džungle a tropické pralesy, zasněžené vrcholky And s nejvyšší činnou…
Typ zájezdu: Poznávací cesty
druh zájezdu: Poznávací cesty
strava: vlastní
doprava:
ubytování: hotel

Termíny a ceny v tuto chvíli nejsou k dizpozici (zájezdy jsou již odjeté nebo připravujeme novou sezónu). Akci vám můžeme zajistit taky na objednávku - napište nám své požadavky a my vám zpracujeme nabídku.

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)

15 - denní

Ekvádor a Galapágy - Sopky Ekvádoru a Galapágy

Džungle a tropické pralesy, zasněžené vrcholky And s nejvyšší činnou sopkou Cotopaxi, bílé pláže Pacifiku a izolované ostrovy Galapágy s unikátní faunou a florou – svou biologickou různorodostí patří Ekvádor mezi „nejbohatší“ země světa. Kromě jedinečné a nádherné přírody navštívíme také nejkrásnější města z koloniálních dob – Quito a Cuenca. Historií a romantikou na nás dýchne také ubytování v „původních“ haciendách. Po celou dobu nás navíc budou doprovázet velice milí a usměvaví lidé, návštěva království barev může začít… Pobyt si můžete prodloužit o návštěvu izolovaných ostrovů Galapágy, které se nachází téměř 1000 km od pevniny. Na nich lze kromě šnorchlování a potápění obdivovat obrovské želvy, leguány a mnoho unikátních druhů ptactva.

Fakultativní nabídka : Výlet na ostrovy Galapágy. Pobyt si lze prodloužit o 4- nebo 5denní pobyt na ostrovech Galapágy. Cena od 1.300 USD/os.

Výlet je třeba objednat co nejdříve, cena je závislá na rezervaci konkrétní jachty.

V ceně výletu na Galapágy:
• letecká přeprava na ostrovy a zpět
• ubytování na jachtě s plnou penzí (3 nebo 4 noci)
• šnorchlování, potápění
• výlety po ostrovech
• místní průvodce

Ubytování: hotel

10x hotely*** a 3x hostely***, 2lůžkové pokoje se sociálním zařízením (1lůžkový pokoj za příplatek).

Stravování: vlastní

5x snídaně, při pobytu v džungli v ceně 2x plná penze.

Doprava:

letecky

Minimální počet účastníků : 6

Nástupní místa : Praha

1. den:odlet z Prahy, přílet do Quita.
2. den:Quito, prohlídka historického centra s koloniální architekturou (katedrála s hrobkou gen. Sucre, kostely Sv. Františka a La Companía de Jesús, vyhlídka El Panecillo), odpoledne Mitad del Mundo – zastávka u monumentu na rovníku.
3. den:Otavalo – návštěva nejznámějšího trhu v Ekvádoru, dobrá příležitost k nákupům suvenýrů; přesun do džungle, cestou zastávka v nejkrásnějším komplexu termálních koupelí v Ekvádoru, Papallacta.
4. - 5. den:4. - 5. den: 2denní pobyt v džungli (plná penze), např. procházky džunglí s místním původcem, pozorování flory a fauny, plavba na kánoi nebo na člunu z balzového dřeva, seznámení se s životem domorodých obyvatel, návštěva jeskyně a motýlí farmy, koupání v kaskádách.
6. den:Baňos, malé městečko v tropické části And známé pro svou nádhernou polohu v blízkosti sopky Tungurahua.
7. den:Baňos, volný den – možnost půjčit si kolo nebo čtyřkolku a vyrazit k řadě vodopádů, např. Pailon del Diablo nebo pěšky vylézt pod kráter sopky.
8. den:průjezd „Avenidou de los Volcanos“ k jedné z nejvyšších sopek světa Cotopaxi (5.897 m), ubytování v jedné z nejstarších koloniálních haciend v Ekvádoru.
9. den:ráno návštěva původního indiánského trhu v Saquisili, poté pobyt v NP Cotopaxi, pěší túra okolo jezera Limpiopungo (3.600 m), následně výjezd až do 4.600 m, zdatnější mohou vystoupat až k chatě ve výšce 4.800 m.
10. den:ráno průjezd typickou ekvádorskou krajinou s ručně obdělávanými políčky vysoko v horách přes vesničku Zumbahua k zatopenému kráteru sopky Quilotoa, pěší turistika v zapomenuté oblasti s úžasnými výhledy, ubytování v domorodé vesničce Chugchilan.
11. den:NP Chimborazo s nejvyšší horou Ekvádoru, pozorování vikuní, večer příjezd do Riobamby.
12. den:brzy ráno přejezd vlakem z Riobamby přes jeden ze stavebně nejtěžších železničních úseků světa „Devil´s Nose“ do Alausi, ze střechy vagónu nebo z kupé se nám budou nabízet nezapomenutelné pohledy na nejvyšší horu Ekvádoru – Chimborazo (6.310 m) a malé indiánské vesničky; odpoledne přesun do Cuency, cestou možnost zastávky u inckých ruin Ingapirca
13. den:Cuenca - prohlídka třetího největšího města Ekvádoru s květinovým trhem a historickým centrem s koloniálními domy zapsaném na seznamu UNESCO; exkurze do manufaktury na světoznámé panamské klobouky.
14. den:přes NP Cajas sjezd do přístavního města Guayaquil, večer odlet,
15. den:přílet do Prahy.

Aktuální informace

další novinky
vyhledávání zájezdů poskytuje Open Travel Network

Lyžování v Rakousku
Bad Kleinkirchheim / Dachstein West / Gasteinertal / Hinterstoder / Kals - Matrei / Lungau / Mölltal / Nassfeld / Sölden Arena Ötztal / Pitztal / Saalbach Hinterglemm / Schladming Dachstein / Ischgl / Arlberg-St. Anton / Stubai Kaprun Zeel am See / Hintertux - Zillertal / Lyžování Rakousko

Lyžování ve Francii
2 Alpes /  Alpe d´Huez / Val d’Isere / Tignes / Flaine / La Rosiere / Les Arcs / Les Orres /  Risoul - Vars /  Serre Chevalier /  Les Menuires / Tři údolí / Meribel  MottaretVal Thorens /  Val Cenis / Valmorel

Lyžování ve Švýcarsku
Crans - Montana / Čtyři Údolí / Davos Klosters / Davos / Klosters / Flims Laax Falera / Jungfrau / Leukerbad / Saas Fee / St. Moritz / Zermatt

Lyžování v Itálii
Arabba - Marmolada / Arabba / Marmolada / Bormio / Breuil-Cervinia / Civetta / Cimone /  Livigno / Paganella / Kronplatz / Plan de Corones / Solda - Sulden / Passo Tonale / Val di Fassa / Val di Fiemme / Marilleva Folgárida / Val Gardena / Alpe di Siusi / Val Senales / Schnalstal / Sestriere / Via Lattea Lyžování Itálie

Aktivní dovolená
Léto v Alpách / Pitztal / Pobyty na horách Půjčovna lodí / Pobytové zájezdy / Aktivní dovolená /  RaftingVodácké zájezdy /  Lyžování Rakousko / Lyžování Francie / Lyžování Itálie / Lyžování  Švýcarsko / Lyžování

Zajímavé odkazy
SNOW

CK Sport-S
Katalog / Smluvní podmínky / Cestovní pojištěníSlevy / Ke stažení / O násKontakt / Tisk stránky / Napište nám / Odeslat emailem

 

 clen2018