Úvod » Poznávací cesty » Ekvádor » Zájezd č. 14335401

Sopky Ekvádoru a Galapágy

 Ekvádor a Galapágy - Sopky Ekvádoru a Galapágy
Typ ubytování: hotel
15-denní
Džungle a tropické pralesy, zasněžené vrcholky And s nejvyšší činnou…
Typ zájezdu: Poznávací cesty
druh zájezdu: Poznávací cesty
strava: vlastní
doprava:
ubytování: hotel

Termíny a ceny v tuto chvíli nejsou k dizpozici (zájezdy jsou již odjeté nebo připravujeme novou sezónu). Akci vám můžeme zajistit taky na objednávku - napište nám své požadavky a my vám zpracujeme nabídku.

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)

15 - denní

Ekvádor a Galapágy - Sopky Ekvádoru a Galapágy

Džungle a tropické pralesy, zasněžené vrcholky And s nejvyšší činnou sopkou Cotopaxi, bílé pláže Pacifiku a izolované ostrovy Galapágy s unikátní faunou a florou – svou biologickou různorodostí patří Ekvádor mezi „nejbohatší“ země světa. Kromě jedinečné a nádherné přírody navštívíme také nejkrásnější města z koloniálních dob – Quito a Cuenca. Historií a romantikou na nás dýchne také ubytování v „původních“ haciendách. Po celou dobu nás navíc budou doprovázet velice milí a usměvaví lidé, návštěva království barev může začít… Pobyt si můžete prodloužit o návštěvu izolovaných ostrovů Galapágy, které se nachází téměř 1000 km od pevniny. Na nich lze kromě šnorchlování a potápění obdivovat obrovské želvy, leguány a mnoho unikátních druhů ptactva.

Fakultativní nabídka : Výlet na ostrovy Galapágy. Pobyt si lze prodloužit o 4- nebo 5denní pobyt na ostrovech Galapágy. Cena od 1.300 USD/os.

Výlet je třeba objednat co nejdříve, cena je závislá na rezervaci konkrétní jachty.

V ceně výletu na Galapágy:
• letecká přeprava na ostrovy a zpět
• ubytování na jachtě s plnou penzí (3 nebo 4 noci)
• šnorchlování, potápění
• výlety po ostrovech
• místní průvodce

Ubytování: hotel

10x hotely*** a 3x hostely***, 2lůžkové pokoje se sociálním zařízením (1lůžkový pokoj za příplatek).

Stravování: vlastní

5x snídaně, při pobytu v džungli v ceně 2x plná penze.

Doprava:

letecky

Minimální počet účastníků : 6

Nástupní místa : Praha

1. den:odlet z Prahy, přílet do Quita.
2. den:Quito, prohlídka historického centra s koloniální architekturou (katedrála s hrobkou gen. Sucre, kostely Sv. Františka a La Companía de Jesús, vyhlídka El Panecillo), odpoledne Mitad del Mundo – zastávka u monumentu na rovníku.
3. den:Otavalo – návštěva nejznámějšího trhu v Ekvádoru, dobrá příležitost k nákupům suvenýrů; přesun do džungle, cestou zastávka v nejkrásnějším komplexu termálních koupelí v Ekvádoru, Papallacta.
4. - 5. den:4. - 5. den: 2denní pobyt v džungli (plná penze), např. procházky džunglí s místním původcem, pozorování flory a fauny, plavba na kánoi nebo na člunu z balzového dřeva, seznámení se s životem domorodých obyvatel, návštěva jeskyně a motýlí farmy, koupání v kaskádách.
6. den:Baňos, malé městečko v tropické části And známé pro svou nádhernou polohu v blízkosti sopky Tungurahua.
7. den:Baňos, volný den – možnost půjčit si kolo nebo čtyřkolku a vyrazit k řadě vodopádů, např. Pailon del Diablo nebo pěšky vylézt pod kráter sopky.
8. den:průjezd „Avenidou de los Volcanos“ k jedné z nejvyšších sopek světa Cotopaxi (5.897 m), ubytování v jedné z nejstarších koloniálních haciend v Ekvádoru.
9. den:ráno návštěva původního indiánského trhu v Saquisili, poté pobyt v NP Cotopaxi, pěší túra okolo jezera Limpiopungo (3.600 m), následně výjezd až do 4.600 m, zdatnější mohou vystoupat až k chatě ve výšce 4.800 m.
10. den:ráno průjezd typickou ekvádorskou krajinou s ručně obdělávanými políčky vysoko v horách přes vesničku Zumbahua k zatopenému kráteru sopky Quilotoa, pěší turistika v zapomenuté oblasti s úžasnými výhledy, ubytování v domorodé vesničce Chugchilan.
11. den:NP Chimborazo s nejvyšší horou Ekvádoru, pozorování vikuní, večer příjezd do Riobamby.
12. den:brzy ráno přejezd vlakem z Riobamby přes jeden ze stavebně nejtěžších železničních úseků světa „Devil´s Nose“ do Alausi, ze střechy vagónu nebo z kupé se nám budou nabízet nezapomenutelné pohledy na nejvyšší horu Ekvádoru – Chimborazo (6.310 m) a malé indiánské vesničky; odpoledne přesun do Cuency, cestou možnost zastávky u inckých ruin Ingapirca
13. den:Cuenca - prohlídka třetího největšího města Ekvádoru s květinovým trhem a historickým centrem s koloniálními domy zapsaném na seznamu UNESCO; exkurze do manufaktury na světoznámé panamské klobouky.
14. den:přes NP Cajas sjezd do přístavního města Guayaquil, večer odlet,
15. den:přílet do Prahy.

Sport-S

info@sport-s.cz
+420 777 263 423, 424
+420 474 624 088
+420 411 131 288, 289

Aktuální informace

další novinky
vyhledávání zájezdů poskytuje Open Travel Network

Lyžování v Rakousku
Bad Kleinkirchheim Dachstein West Gasteinertal Hinterstoder Kals - Matrei Lungau Mölltal Nassfeld Sölden Arena Ötztal Pitztal Hinterglemm Saalbach Schladming Dachstein Ischgl St. Anton Stubai Kaprun Zeel am See Hintertux Zillertal Lyžování Rakousko

Lyžování ve Francii
2 Alpes Alpe d´Huez Val d’Isere Tignes Flaine La Rosiere Les Arcs Les Orres Risoul - Vars Serre Chevalier Les Menuires Tři údolí Meribel Mottaret Tři údolí Val Thorens Tři údolí Val Cenis Valmorel

Lyžování ve Švýcarsku
Crans - Montana Čtyři Údolí Davos Klosters Davos Klosters Flims Laax Falera Jungfrau Leukerbad Saas Fee St. Moritz Zermatt

Lyžování v Itálii
Arabba - Marmolada Arabba Marmolada Bormio Breuil-Cervinia Civetta Cimone Livigno Paganella Kronplatz Plan de Corones Solda - Sulden Passo Tonale Val di Fassa Val di Fiemme Marilleva Folgárida Val Gardena Alpe di Siusi Val Senales Schnalstal Sestriere Via Lattea Lyžování Itálie

Aktivní dovolená
Léto v Alpách Pitztal Pobyty na horách Půjčovna lodí Poznávací zájezdy Pobytové zájezdy Aktivní dovolená Cyklo zájezdy Rafting Vodácké zájezdy Půjčovna lodí Vltava Aktivní víkendy Lyžování v Rakousku Lyžování ve Francii Lyžování v Itálii Lyžování ve Švýcarsku Lyžování

Zajímavé odkazy
SNOW

CK Sport-S
Katalog Smluvní podmínky Cestovní pojištění Slevy Ke stažení O nás Kontakt Tisk stránky Napište nám Odeslat emailem

 

 clen2018