Úvod » Poznávací cesty » Venezuela » Zájezd č. 14335801

Stolové hory Venezuely

 Venezuela - Stolové hory Venezuely
Typ ubytování: hotel
16-denní
Venezuela je zemí překvapujících kontrastů. Tato kdysi chudá země…
Typ zájezdu: Poznávací cesty
druh zájezdu: Poznávací cesty
strava: snídaně
doprava:
ubytování: hotel

Termíny a ceny v tuto chvíli nejsou k dizpozici (zájezdy jsou již odjeté nebo připravujeme novou sezónu). Akci vám můžeme zajistit taky na objednávku - napište nám své požadavky a my vám zpracujeme nabídku.

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)

16 - denní

Venezuela - Stolové hory Venezuely

Venezuela je zemí překvapujících kontrastů. Tato kdysi chudá země zaznamenala díky využití velkých zásob ropy obrovskou proměnu. Její největší ložiska se nacházejí u jezera Maracaibo. My se ale vypravíme za úplně jiným bohatstvím této země. Jak už název zájezdu napovídá, vydáme se do oblasti stolových hor Guyánské vysočiny. Tato rozsáhlá oblast savan a tropických lesů rozprostírajících se na mocných vrstvách pískovcových usazenin s četnými stolovými horami zabírá téměř polovinu země a je prakticky neobydlena a hospodářsky nedotčena. Snad nejvíce proslavil tento skutečný ráj na Zemi spisovatel Sir Arthur Conan Doyle ve svém románu „Ztracený svět“. Právě zde se nachází nejvyšší vodopády světa. Vydejte se s námi po stopách prvních průzkumníků jedinou možnou cestou na vrchol stolové hory Roraima. Je to pravděpodobně ta nejpůsobivější hora celé Jižní Ameriky, kde stále přežívá množství endemických rostlin a živočichů. Rozmanité přírodní podmínky zde přispěly k vytvoření ohromné pestrosti fauny a flory. Při troše štěstí budeme mít možnost spatřit zvláštní druh ropuchy nebo některé druhy orchidejí či masožravé rostliny, které jinde na světě nenajdeme. Krásnou přírodu budeme pozorovat také v Deltě Orinoka, největší a nejdelší řece Venezuely. Během pobytu se setkáme i s původními obyvateli, Indiány kmene Warao a Pemon. Na začátku i na konci zájezdu budeme mít možnost se vykoupat v průzračných vodách Karibiku.

Fakultativní nabídka : • Angel Falls – vyhlídkový let nad vodopády: na vyžádání
• Isla Margarita, NP Los Roques v Karibiku – prodloužení pobytu: na vyžádání

Ubytování: hotel

8x hotely*** a posady***, 2lůžkové pokoje se sociálním zařízením a 6x kempy. Při treku na Roraimu nocleh v zapůjčených stanech.

Stravování: snídaně

8x snídaně, 6x plná penze

Doprava:

Minimální počet účastníků : 6

1. den:odlet z Prahy, přílet do Caracasu.
2. den:přesun podél pobřeží Karibiku do Cumaná – jednoho z nejstarších měst Jižní Ameriky založeného Španěly r. 1521, cestou koupání a šnorchlování u písečných pláží a skalnatých ostrůvků NP Mochima.
3. den:Cumaná – prohlídka přístavu a koloniální pevnosti, přejezd malebným pohořím s kávovými, pomerančovými a ananasovými plantážemi do NP Cueva del Guácharo – návštěva jeskyně, která je domovem tisíců slepých jeskynních lelků guáčaro.
4. - 5. den:4. - 5. den: pobyt v deltě řeky Orinoco, plavba na kánoi s indiánským průvodcem, chytání piraní, návštěva indiánské komunity Warao, která žije na březích řeky v dřevěných chatrčích na kůlech, pozorování zvěře (delfínovci, kapybary, hoacini, volavky, papoušci, aj.).
6. den:celodenní přejezd luxusním autobusem do městečka Santa Elena de Uairén na hranici s Brazílií v oblasti Gran Sabana.
7. den:ráno přesun jeepem do indiánské komunity Paray-Tepuy, odtud zahájení treku na vrchol stolové hory Roraima, kemp u řeky Kukenán, možnost osvěžující koupele.
8. den:přechod nádhernou krajinou stolových hor do Base Campu, který je na louce, kam se slétávají pestrobarevní ptáci – úchvatné místo přímo pod stěnou hory Roraima.
9. den:výstup deštným pralesem – hojná vegetace s kolibříky, orchidejemi a rostlinami se zářivě zbarvenými květy se postupně mění v prehistorické stromovité kapradiny; stezka pokračuje kolem vodopádu až k vrcholu, kemp pod skalním převisem.
10. den:Roraima (2.763 m) – celodenní pobyt k prozkoumání vrcholu jedné z nejpůsobivějších hor Jižní Ameriky při hranici Venezuely, Brazílie a Guyany, zvláštní skalní formace, třpytivá jezírka, endemické druhy rostlin
11. den:po snídani sestup k řece Tek.
12. den:návrat do indiánské vesničky Paray-Tepuy, jeepem zpět do městečka Santa Elena de Uairén
13. den:přelet do NP Canaima – výlet k laguně Canaima a vodopádu Sapo, koupání
14. den:Angel Falls (979 m) – motorizovanou kánoí po řece Carao přes lagunu Mayupa a peřeje Arautaima, dále po řece Churún do velkolepého Ďáblova kaňonu, ve kterém se nachází nejvyšší vodopády světa, po hodině chůze deštným pralesem staneme až před nimi, osvěžující koupel v laguně – nezapomenutelný zážitek!
15. den:návrat do Canaimy, cestou překrásné pohledy na okolní krajinu stolových hor Guyanské vysočiny, koupání, přelet do Caracasu, fakultativně prodloužení pobytu na ostrovech NP Los Roques nebo Isla Margarita v Karibiku, odlet,
16. den:přílet do Prahy.

Sport-S

info@sport-s.cz
+420 777 263 423, 424
+420 474 624 088
+420 411 131 288, 289

Aktuální informace

další novinky
vyhledávání zájezdů poskytuje Open Travel Network

Lyžování v Rakousku
Bad Kleinkirchheim Dachstein West Gasteinertal Hinterstoder Kals - Matrei Lungau Mölltal Nassfeld Sölden Arena Ötztal Pitztal Hinterglemm Saalbach Schladming Dachstein Ischgl St. Anton Stubai Kaprun Zeel am See Hintertux Zillertal Lyžování Rakousko

Lyžování ve Francii
2 Alpes Alpe d´Huez Val d’Isere Tignes Flaine La Rosiere Les Arcs Les Orres Risoul - Vars Serre Chevalier Les Menuires Tři údolí Meribel Mottaret Tři údolí Val Thorens Tři údolí Val Cenis Valmorel

Lyžování ve Švýcarsku
Crans - Montana Čtyři Údolí Davos Klosters Davos Klosters Flims Laax Falera Jungfrau Leukerbad Saas Fee St. Moritz Zermatt

Lyžování v Itálii
Arabba - Marmolada Arabba Marmolada Bormio Breuil-Cervinia Civetta Cimone Livigno Paganella Kronplatz Plan de Corones Solda - Sulden Passo Tonale Val di Fassa Val di Fiemme Marilleva Folgárida Val Gardena Alpe di Siusi Val Senales Schnalstal Sestriere Via Lattea Lyžování Itálie

Aktivní dovolená
Léto v Alpách Pitztal Pobyty na horách Půjčovna lodí Poznávací zájezdy Pobytové zájezdy Aktivní dovolená Cyklo zájezdy Rafting Vodácké zájezdy Půjčovna lodí Vltava Aktivní víkendy Lyžování v Rakousku Lyžování ve Francii Lyžování v Itálii Lyžování ve Švýcarsku Lyžování

Zajímavé odkazy
SNOW

CK Sport-S
Katalog Smluvní podmínky Cestovní pojištění Slevy Ke stažení O nás Kontakt Tisk stránky Napište nám Odeslat emailem

 

 clen2018