Úvod » Voda a rafting » Vodácké zájezdy » Česká republika » Zájezd č. 2226142

Berounka - 5denní voda z Liblína do Berouna

 Berounka - 5denní voda z Liblína do Berouna
Místo pobytu: Berounka
Typ ubytování: kemp
Nejbližší termín: od 30.07.22 (5-denní zájezd)
Berounka je jednou z mála našich řek, která nepramení, ale vzniká…
Typ zájezdu: Voda a rafting
druh zájezdu: Voda a rafting
strava: snídaně
doprava: vlastní
ubytování: kemp
Tento zájezd již nenabízíme.

5 - denní

Berounka - 5denní voda z Liblína do Berouna

Berounka je jednou z mála našich řek, která nepramení, ale vzniká soutokem dalších - Mže, Radbuzy, Úhlavy a Úslavy. Říká se jí Stará řeka snad pro její klidný, někdy až línější tok bez větších peřejí. Ale nemylte se - klidná neznamená nudná. Hlavně v horním úseku do Roztok protéká krásným skoro liduprázdným údolím, kterým nevede silnice a tak tu příroda ještě pořád zůstala přírodní. Není divu, že okolí Berounky bylo vyhlášeno za chráněné území s množstvím přírodních rezervací, ve kterých i dnes lze učinit objevy sahající až do pravěku. Například Skryjská jezírka s nálezy zkamenělých trilobitů proslavily Berounku po celém světě. Ostatně historie je tu přítomná skoro na každém kroku. Libštejn, Krašov, Týřov - zříceniny hradů, které po staletí shlížejí ze zalesněných vršků na řeku. Určitě stojí za to tady zastavit a k některé z nich vystoupat, ten pohled seshora dolů na řeku v širokém údolí za trochu té námahy stojí. Ne náhodou zdejší kraj láká filmaře a umělce všeho druhu. Do Luhu pod Branovem umístil spisovatel Ota Pavel svůj román Smrt krásných srnců, natočil se tu i stejnojmenný film. I dnes tu můžete navštívit proslulou restauraci U Rozvědčíka nebo přívoz v Luhu pod Branovem či objevit chalupu strejdy Proška a jeho vlčáka Holana. A víte, že právě tady na Berounce se natáčela většina exteriérů historického velkofilmu Tristan a Isolda? To hradiště s vysokou věží, které na konci filmu vzplálo, stálo přímo na louce u řeky. Dnes už po něm, ani po dřevěném mostě, na kterém se odehrávaly souboje o dobytí hradu, není ani památky. Jen ty stromy, pod nimiž se tajně v noci scházela Sophia Myles s Jamesem Francem, tu stále pořád stojí a zrcadlí se v hladině tiše plynoucí řeky. Na Berounce najdete také dva z našich nejvýznamnějších hradů – Křivoklát a Karlštejn a rozsáhlý Český kras s vápencovými kaňony, štolami a jeskyněmi. Máte-li v sobě objevitelskou duši, Berounka je zkrátka řeka pro vás…

V ZÁKLADNÍ CENĚ již i UBYTOVÁNÍ V KEMPECH, SNÍDANĚ a VYPŮJČENÍ NEOPRÉNOVÝCH BOT a NEPROMOKAVÝCH BUND !

Noclehů celkem: 4

Míst pobytu celkem: 4

Sjížděný úsek: Liblín - Beroun     |    Počet km: 70    |    Obtížnost:  ZW C (mírně tekoucí voda s občasnými lehkými peřejkami, kterou zvládnou i začátečníci)

Používané lodě: Otevřené klasické dvoumístné plastové Vydry, případně trojmístné Tukany s třetí sedačkou pro porcelánka nebo stabilní nafukovací dvoumístné Pálavy, vhodné zejména pro začátečníky.

Minimální věk: Minimální věk účastníků u dětských skupin je 11 let, děti v doprovodu rodičů dle dohody.                                     . ORGANIZACE PUTOVÁNÍ: Minimální počet účastníků v jedné skupině je 15 osob, maximální dle dohody. Denní sjížděné úseky jsou dlouhé cca 15–20 km. Plavba probíhá za účasti našich zkušených instruktorů, kteří zajišťují hladký průběh programu včetně instruktáže účastníků a proškolení před plavbou. Veškeré potřebné vybavení k plavbě – plastové kánoe, plovací vesty, pádla a vodotěsné sudy na uložení některých osobních věcí v lodích, jakož i jeho přepravu a přepravu osobních zavazadel během programu zajišťuje Sport-S. K dispozici účastníkům je i další sportovní a tábornické vybavení (volejbalový, fotbalový míč, petanque, frisbee, pivní sety, sekera, pila). Všichni účastníci musí umět plavat!

Fakultativní nabídka: Během plavby je možné navštívit historické, kulturní a technické památky v okolí. Vstupné do navštívených objektů není zahrnuté do ceny.

Organizátor zájezdu: Sport-S si vyhrazuje právo rozhodnout s ohledem na bezpečnost všech účastníků vodáckých programů a také z důvodu ochrany poskytovaného vybavení v případě nepříznivého vodního stavu o provedení následujících změn v programu: • Pokud je aktuální vodní stav nízký tak, že zabraňuje splutí zvolené řeky nebo úseku, může Sport-S stanovit náhradní trasu po jiné řece nebo úseku při zachování obdobných podmínek (termín, obtížnost, cena, apod.) nebo program zrušit. • Při vyšších vodních stavech a tudíž zvýšené obtížnosti sjížděné řeky může Sport-S nahradit obvykle používané vybavení – otevřené kánoe bezpečnějšími nafukovacími čluny (pálavy, orinoka), popř. stanovit náhradní trasu nebo program zrušit

Ubytování: kemp

Ubytování na tábořištích a v kempech na břehu řeky ve vlastních stanech. Za příplatek ve 2, 3 nebo 4 místných stanech Sport-S.

Stravování: snídaně

V ceně je snídaně na tábořištích formou bufetu – zahrnuje obvykle čaj, kávu, pečivo, máslo nebo margarín, džem, sýry, uzeniny nebo paštiku, sladké pečivo, případně ovoce.

Další stravování během dne nebo po doplutí buď z vlastních zásob nebo s využitím místního občerstvení a hospůdek na trase a v místě doplutí.

Doprava: vlastní

Dopravu na místo zahájení plavby a z místa jejího ukončení si účastníci zajišťují sami. Všechna místa zahájení a ukončení plavby jsou dostupná veřejnou dopravou. Parkování osobních aut je za poplatek na vyhražených místech. Pomůžeme vám s přepravou účastníků mezi startem a cílem plavby, případně zajistíme přepravu řidičů k zaparkovaným autům.

Nástupní místa: Liblín - tábořiště Kobylka

1. den:v podvečer sraz na tábořišti Kobylka v Liblíně.
2. den:po snídani plavba z Liblína k Třímanskému Přívozu do kempu U Potůčků (14 km). Určitě si neodepřeme návštěvu zachovalé a udržované zříceniny jednoho z nejstarších českých hradů Krašov, k němuž se vyšplháme od řeky na skalnatý ostroh, na němž se nalézá. Je odsud krásný rozhled na celé údolí Berounky a můžete tu dostat i odborný výklad nebo občerstvení.
3. den:po snídani plavba do Skryjí, 13 km. Skryje se proslavily na celém světě jako jedno z nejbohatších nalezišť zkamenělin trilobitů. Po doplutí lze navštívit přírodní rezervaci Skryjská jezírka s malým vodopádem nebo Barrandovo muzeum zkamenělin.
4. den:po snídani plavba ze Skryjí do Zbečna (21 km). Během plavby stojí za návštěvu zřícenina hradu Týřov, z níž je nádherný výhled na údolí řeky a Týřovické skály. A nevynecháme ani oblíbenou hospodu "U Rozvědčíka" nebo přívoz v Luhu pod Branovem, kam umístil spisovatel Ota Pavel svůj román Smrt krásných srnců a kde můžeme objevit chalupu strejdy Proška a jeho vlčáka Holana. Nebo si můžeme udělat přestávku v Roztokách a navštívit jeden z nejvýznamnějších českých gotických hradů Křivoklát.
5. den:po snídani plavba do Berouna (19 km). Ukončení plavby a celého programu a odjezd domů nebo kdo bude chtít, může se zde zdržet o nějaký den déle a plavbu po Berounce spojit i s výlety po Českém Krasu. A je toho spousta, co tady lze navštívit - půvabnou vesničku Sv. Jan pod Skalou nebo Tetín, zatopené lomy Malá a Velká Amerika, v kterých se točila řada filmů, Koněpruské jeskyně nebo i hrad Karlštejn.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

vyhledávání zájezdů poskytuje Open Travel Network

Lyžování v Rakousku
Bad Kleinkirchheim / Dachstein West / Gasteinertal / Hinterstoder / Kals - Matrei / Lungau / Mölltal / Nassfeld / Sölden Arena Ötztal / Pitztal / Saalbach Hinterglemm / Schladming Dachstein / Ischgl / Arlberg-St. Anton / Stubai Kaprun Zeel am See / Hintertux - Zillertal / Lyžování Rakousko

Lyžování ve Francii
2 Alpes /  Alpe d´Huez / Val d’Isere / Tignes / Flaine / La Rosiere / Les Arcs / Les Orres /  Risoul - Vars /  Serre Chevalier /  Les Menuires / Tři údolí / Meribel  MottaretVal Thorens /  Val Cenis / Valmorel

Lyžování ve Švýcarsku
Crans - Montana / Čtyři Údolí / Davos Klosters / Davos / Klosters / Flims Laax Falera / Jungfrau / Leukerbad / Saas Fee / St. Moritz / Zermatt

Lyžování v Itálii
Arabba - Marmolada / Arabba / Marmolada / Bormio / Breuil-Cervinia / Civetta / Cimone /  Livigno / Paganella / Kronplatz / Plan de Corones / Solda - Sulden / Passo Tonale / Val di Fassa / Val di Fiemme / Marilleva Folgárida / Val Gardena / Alpe di Siusi / Val Senales / Schnalstal / Sestriere / Via Lattea Lyžování Itálie

Aktivní dovolená
Léto v Alpách / Pitztal / Pobyty na horách Půjčovna lodí / Pobytové zájezdy / Aktivní dovolená /  RaftingVodácké zájezdy /  Lyžování Rakousko / Lyžování Francie / Lyžování Itálie / Lyžování  Švýcarsko / Lyžování

Zajímavé odkazy
SNOW

CK Sport-S
Katalog / Smluvní podmínky / Cestovní pojištěníSlevy / Ke stažení / O násKontakt / Tisk stránky / Napište nám / Odeslat emailem

 

 ACK CR clen2018